toetab Chanz

Esiliiga tabeliliider Nõmme United teenis hooaja suurima võidu

Egert Õunapuu
Egert Õunapuu — FOTO: Katariina Peetson/jalgpall.ee

Möödunud nädalalõpul mängiti Esiliigas 28. vooru kohtumisi. Viimase ringi avakohtumine oli võidukas nii FC Nõmme Unitedi, Ida-Virumaa FC Alliance'i kui Tallinna FC Flora U21 meeskonnale.

Voor sai suureskoorilise avangu, kui tabeliliider FC Nõmme United alistas käesoleva hooaja suurima skooriga Paide Linnameeskond U21 tulemusega 8:1. Avapoolaeg Paide linnastaadionil lõppes seisuga 4:0, kui Unitedi poolt olid skoori teinud Aleksander Alteberg, Henri Leoke, Egert Õunapuu ja Steven Salmistu. Sarnaselt avapoolajale jätkus väravatepidu ka teisel kolmveerandil. Teise värava mängus lõi Egert Õunapuu, tabamused said kirja veel Oleksandr Musolitin, Ivan Lazarets ja Jevgeni Demidov. Kodumeeskonna auvärava eest kandis kohtumise lõpus hoolt Jaan Joosep Kuuse. United jätkab tabelis ainuliidrina, olles kasvatanud edu tabeli teise Tallinna FC Flora U21 ees 16 punktiliseks. Paide U21 on kogunud 28 mängu järel 26 silma, mis paigutab nad kaheksandale kohale.

Esiliiga voor sai jätku laupäeval, kui üle mitme vooru sai võidumaitset tunda Ida-Virumaa FC Alliance, kes võttis kodusel väljakul 4:2 võidu JK Tabasalu üle. Kodumeeskond haaras edu juba mängu 2. minutil Vadim Velikanovi tabamusest. Hoolimata sellest, et Tabasalu lõi lühikese ajaga kaks väravat ning haaras eduseisu, mindi vaheajale 2:2 viigiseisul. Esimesel poolajal tegi Tabasalu poolt skoori penalti realiseerinud Frank Andrew Annon ning Raoul Rocco Riigov, Alliance poolt oli täpne Raivo Saar. Teravalt mängu jätkanud kodumeeskond kasvatas edu 60. minutil Mihhail Orlovi tabamusest ning 4:2 võiduvärava eest kandis 69. minutil hoolt Paulo Vitor Roberto Silva De Oliveira. 13 punktiga jätkab Alliance tabeli viimasel real, jäädes üheksandal kohal paiknevast Tallinna JK Legionist maha nelja punktiga. Tabasalu on 40 punktiga tabeli kuuendal real.

Tallinna FC Flora U21 alistas võõrsil FC Tallinna tulemusega 2:0. Flora U21 läks võõrsil juhtima 29. minutil Ott Oskar Valdaru tabamusest. Roland Lukas sooritas pealelöögi, mille väravavaht Artjom Jakovlev enda ette tõrjus, kuid millel oli kaitsemängijate asemel jaol Valdaru. 80. minutil oli ründav poolkaitsja taas tegudel, kui nurgalöögi järgses olukorras suunas palli peaga väravasse. Flora U21 on 54 punktiga tabelis teine, FC Tallinn asub 42 silmaga viiendal positsioonil.

FC Elva ja Tallinna FCI Levadia U21 leppisid omavahelises kohtumises väravateta viigiga. Kuigi palli valdas kohtumise vältel enam Levadia U21, jõudsid mõlemad meeskonnad löökidele üsna võrdselt. Elva ohustas Levadia U21 väravat 11 löögiga, millest raami jõudis 3, Levadia vastas sellele 15 löögi ja 4 raamlöögiga. Elva on 28 vooru järel kogunud 28 silma ning paikneb seitsmendal tabelireal, Levadia U21, kel on koos 50 punkti, asub neljandal kohal.

Pühapäeva õhtul pidid viigiga leppima ka Viimsi JK ja Tallinna JK Legion. Kui varasemalt oli omavahelistes kohtumises võidutsenud Viimsi, siis sel korral sahistati mõlema meeskonna võrku kolmel korral ning jagati esimene viigipunkt. Esimese poolaja lõpuks oli Viimsi mänginud endale Oskar Mägi, Gregor Lehtmetsa ja Martin Jälle tabamustest kolmeväravalise eduseisu. Eduseis mängiti maha teisel poolajal, kui Legion vastas 20 minuti sees kolme väravaga. Kahel korral oli täpne Denis Ruus, ühe lisas Andre Balta. Teenitud punkt hoiab Viimsit 55 silmaga tabeli teisel real, kuid ühe mängu vähem pidanud Flora U21 hingab meeskonnale ühepunktilise vahega kuklas. Legion jätkab võistlemist üheksandana.

Uue Esiliiga vooruga tehakse algust juba kolmapäeval, 27. septembril.