Jose Mourinho kohtub ühe oma lemmikvastasega

Koroonapausilt viigiga naasnud Tottenham on teisipäeval uuest murul, kui Jose Mourinho meeskonnale sõidab külla West Ham United. Portugallane saab veelgi parandada niigi ilusaid numbreid, mis tal õnnestunud karjääri jooksul Haamrimeeste vastu kokku panna.

Kui jätta arvestusest välja Mourinho praegune koduklubi, siis ei ole ta mitte ühegi teise meeskonna vastu kogunud rohkem võite. Mõlemad West Hami ja Liverpooli on ta alistanud 12 korda. Esimese vastu on Mourinho ka kaotusekibedust tundnud vaid kaks korda ning kogu karjääri peale on tema võiduprotsent West Hami vastu 70,6%

Värvika treeneri esimene mäng Spursi juures oli samuti just West Hami vastu ja sealt tuli 23. novembril 3:2 skooriga võit. See tulemus tähendab, et Londoni derbi nende meeskondade vahel on nüüd neli korda järjest lõppenud võõrsilmeeskonna võiduga ja viimase seitsme kohtumise peale kõikides sarjades on külalised võidutsenud kuus korda.

Lisaks on Mourinhol suurepärane seeria ette näidata West Hami tüürimehe David Moyesi vastu – 13 mängu, kaheksa võitu, viis viiki ja mitte ühtegi kaotust.

Ajalugu soosib selles vastasseisus külalisi, kuid Moyesi meeskond oli väga hambutu oma esimeses pausijärgses mängus ja West Hamil on kogu liiga peale viimase kaheksa vooru arvestuses kirjas kõige halvemad tulemused: vaid üks võit ja neli punkti.

West Hami vastu 11 mänguga kaheksa väravat löönud Harry Kane läheb täna oma 30. Premier League’i Londoni derbide tabamuse järgi. Temast rohkem on neid kirjas vaid Thierry Henry’il (43), Frank Lampardil ja Teddy Sheringhamil (mõlemad 32).

Tottenham – West Ham mängule on võimalik otseülekandes kaasa elada täna kell 22.05 kanalis TV3 Sport või voogedastusplatvormil Go3.

Kommentaarid puuduvad