Chelsea’it Meistrite liigasse viival teel seisab ees väsimatu Wolves

Frank Lampardi esimene aasta Chelsea peatreenerina on olnud täis nii kordaminekuid kui ebaõnnestumisi. Premier League’i viimases voorus on võimalik hooaeg lõpetada positiivsel noodil, kui Wolverhampton Wanderersi vastu saab meeskond kindlustada endale Meistrite liiga pileti.

Chelsea pole alates oktoobrist esinelikust väljas olnud, seega mõjuks viimases voorus viiendaks langemine kindlasti väga rusuvalt. Ent selle vältimiseks ei pea Sinised midagi üleliia keerulist tegema: Wolvesi vastu on vaja lihtsalt kaotust vältida.

Samal ajal võib Lampardi mehed Meistrite liigasse viia ka punktideta jäämine, selleks peab otse selja taga olev Leicester City kaotama Manchester Unitedile.

Chelsea pole seni kaotanud mitte ühtegi oma viiest kodusest Premier League’i kohtumisest Wolvesiga, võites neist neli. Lisaks on meeskonnal hetkel käsil üks viimaste aastate parim kodumängude seeria, kui Stamford Bridge’il on järjepanu alistatud viis vastast.

Wolves oli samuti pikalt Meistrite liiga kohtade võitluses sees, ent viimase aja kehv minek – viie vooru peale vaid kaks võitu – on meeskonna lootused kustutanud. Pääsu Euroopa jalgpalli eliidi sekka saab meeskond püüda veel järgmisel kuul Euroopa liiga kaudu.

Nuno Espirito Santo hoolealuste jaoks on tänavune justkui lõputu hooaeg. Laupäeval möödus täpselt 12 kuud kohtumisest, millega Wolves oma 2019/20 hooaja avas: Euroopa liiga teises kvalifikatsiooniringis alistati kodus Põhja-Iirimaa klubi Crusaders 2:0.

Väsimatu meeskond ei saa lõdvalt võtta ka täna. Edu Euroopa liigas ei ole garanteeritud, seega sihivad Santo mehed täna esikuuiku positsiooni kindlustamist, mis uueks hooajaks eurokoha tooks. Wolves istub vaid punktiga Tottenhami ees, kes mängib täna kohutavas vormis oleva Crystal Palace’iga, mis tähendab, et tõenäoliselt toob Huntidele kuuenda koha vaid võit.

Chelsea – Wolverhampton kohtumisele saab täna kell 17.50 otsepildis kaasa elada kanalis TV3 Sport 2 või veebis go3.tv.

Kommentaarid puuduvad