Vinicius Junior: “La Liga kuulub rassistidele”

Vinicius Jr.
Vinicius Jr. — FOTO: Scanpix

Eile õhtul toimus Hispaania jalgpalli kõrgliigas 35. mängudevoor, kus Valencia võõrustas oma kodustaadionil valitsevat Euroopa meistrit Madridi Reali ning suudeti ka suur pealinna klubi 1:0 võita. Mängu ebameeldivaim sündmus hoopis oli seotud Valencia fännide ja Viniciuse vahel, kus viimane jäi järjekordselt rassismiohvriks.

Vinicius Junior kirjutas oma sotsiaalmeediasse pärast mängu Valenciaga, et liiga mis kuulus varem Ronaldinho, Ronaldo, Cristiano ja Messile kuulub nüüd vaid rassistidele. Vinicius lisas, et see ei olnud esimene, teine ega ka kolmas kord. Rassism on “normaalne” La Ligas. Liiga arvab, et see on normaalne, Föderatsioon samuti ning vastased julgustavad seda. 

“Ilus rahvas, kes võttis mind vastu ja keda ma armastan, kuid kes oli nõus eksportima rassistliku riigi kuvandit maailma. Mul on kahju hispaanlastest, kes pole nõus, kuid täna, Brasiilias, teatakse Hispaaniat kui rassistide riiki.” sõnas Vinicius Jr.

“Kahjuks mis iganädalaselt toimub, mul ei ole kaitset, ma nõustun. Aga ma olen tugev ning lähen lõpuni välja rassistidega, isegi kui ma olen praegult päris kaugel sellest veel.”

La Liga andis oma ametlikus avalduses teada, et on aastaid võidelnud sellise käitumise vastu ja edendanud spordi positiivseid väärtusi mitte ainult mänguväljakul, vaid ka väljaspool seda.

Kahetsusväärsed hetked kohtumisest:

97. mänguminutil sai Vinicius Junior punase kaardi intsidendist Hugo Duroga, kus VAR-i ruum otsustas anda Brasiilia mängumehele punase ning Duro pääses kaardist.