Eesti – Aserbaidžaani EM-valikmängus mõistab õigust sakslane

Robert Schröder
Robert Schröder — FOTO: Scanpix

Sel reedel, 13. oktoobril läheb Eesti A. Le Coq Arenal EM-valikmängus vastamisi Aserbaidžaaniga. Kohtumist teenindavad Saksamaa ja Taani õigusemõistjad.

Kohtunikebrigaadi eesotsas on Robert Schröder, kes on FIFA-kategooria õigusemõistja alates sellest aastast. Kuigi Schröderil on vilistanud rohkelt kohtumisi koduses Bundesligas, on Eesti – Aserbaidžaani valikmäng sakslasele esimene peakohtunikuna teenindatud mäng rahvuskoondise tasandil.

Schröderit abistavad äärtel sakslased Christian Gittelmann ja Robert Wessel. Kolmekesi teenindati augustikuus ka kahte Euroopa Konverentsiliiga eelringi kohtumist. Neljanda kohtunikuna on ametis taanlane Sandi Putros. Ka valikmängu videokohtunikud tulevad Saksamaalt: videokohtunikuna on ametis Benjamin Brand, abivideokohtunikuna Pascal Müller.

Eesti ja Aserbaidžaan lähevad EM-valikmängus vastamisi 13. oktoobril kell 19 A. Le Coq Arenal. Kell 16 avatakse staadioni kõrval festivaliala, aasta ansambel Gram-Of-Fun astub lavale kell 16.45. Festivalialal tervitab külalisi maskott Siil ning tühjade kõhtude ja joogipoolise eest kannab hoolt Amps. Festivalialalt leiab ka põnevaid atraktsioone, kus saab panna proovile oma täpsuse ja osavuse. Jalgpallisõpru ootab fännikaup, mida saab soetada festivalialal asuvatest müügitelkidest. Alal liiguvad ringi ka jalgpalliliidu vabatahtlikud, kes müüvad mängukavasid ja värvivad soovijatel põsed sinimustvalgeks.

Õige jalgpallilahingu meeleolu loomisele aitab kaasa ka A. Le Coqi löögirühm, kes saadab trummirütmide saatel pealtvaatajad staadionile. Festivaliala lõpetab tegevuse 45 minutit enne avavilet – kell 18.15 –, kui kõigil külastajatel palutakse leida avatseremooniaks tribüünidel oma istekohad. Eesti – Aserbaidžaani mängu avavile kõlab kell 19.00. Mängu esitleb EJLi suurtoetaja Nike.

Neli päeva hiljem, 17. oktoobril läheb Eesti koondis maavõistlusmängus vastamisi Tai koondisega. Pääsmeid mõlemale oktoobrikuu kohtumisele saab soetada Piletilevist ja Eesti Jalgpalli Liidu kodulehelt.

Vahendas, jalgpall.ee