1 PÄEV KODUMÄNGUNI | Eesti – Aserbaidžaani mängu parim teenib Kalevipoja taiese

Kalevipoja taies
Kalevipoja taies — FOTO: Eesti Jalgpalli Liit

Eesti meeste koondis võõrustab reedel, 13. oktoobril A. Le Coq Arenal EM-valikmängus Aserbaidžaani. Eesti koondise parim teenib Tauno Kangro pronksist taiese „Kalevipoja kojutulek“. Parima valikul on võimalik oma hääl anda kõigil.

Kohtumise parim Eesti koondise mängija valitakse internetihääletuse ja ekspertide arvamuse põhjal. Hääletus algab Eesti jalgpalli Facebooki lehel mängu vaheajal ning vältab kohtumise lõpuni. Kõigi hääletajate vahel läheb loosi Eesti koondise särk.

Ekspertgrupi koosseisu kuuluvad neidude U19 koondise peatreener Aleksandra Ševoldajeva, Eesti koondist 45 kohtumises esindanud ja Premium liigas JK Tallinna Kalevit juhendav Aivar Anniste ning Nike’i maaletooja AS Jalajälg omanik ja EJLi juhatuse liige Are Altraja.

Eesti – Aserbaidžaani mängu auhinda esitleb Eesti Jalgpalli Liidu suurtoetaja Nike.

Eesti – Aserbaidžaani EM-valikmängu festivaliala avatakse kell 16, aasta ansambel Gram-Of-Fun astub lavale kell 16.45. Festivalialal tervitab külalisi maskott Siil ning tühjade kõhtude ja joogipoolise eest kannab hoolt Amps. Festivalialalt leiab ka põnevaid atraktsioone, kus saab panna proovile oma täpsuse ja osavuse. Jalgpallisõpru ootab fännikaup, mida saab soetada festivalialal asuvatest müügitelkidest. Alal liiguvad ringi ka jalgpalliliidu vabatahtlikud, kes müüvad mängukavasid ja värvivad soovijatel põsed sinimustvalgeks.

Õige jalgpallilahingu meeleolu loomisele aitab kaasa ka A. Le Coqi löögirühm, kes saadab trummirütmide saatel pealtvaatajad staadionile. Festivaliala lõpetab tegevuse 45 minutit enne avavilet – kell 18.15 –, kui kõigil külastajatel palutakse leida avatseremooniaks tribüünidel oma istekohad. Eesti – Aserbaidžaani mängu avavile kõlab kell 19.00.

Neli päeva hiljem, 17. oktoobril läheb Eesti koondis maavõistlusmängus vastamisi Tai koondisega. Pääsmeid mõlemale oktoobrikuu kohtumisele saab soetada Piletilevist ja Eesti Jalgpalli Liidu kodulehelt.