Reilly Opelka võitis oma iidolit ja pälvis neljanda ATP-tiitli

Ameeriklane Reilly Opelka lõi Houstoni ATP250 finaalis kaasmaalast John Isnerit 6:3, 7:6 (7) ning võitis neljanda ATP-tiitli, aga oma esimese liivakattel. Finaal oli ATP ja tenniseajaloo „pikim“, Opelka on 211 cm ning Isner 208 cm pikk.

Tund ja viiskümmend minutit kestnud kohtumises jõuti kokku 13 murdepallini ja  viie minimurdeni. Opelka tegi ainsa murde matši kaheksandas geimis ja triivis avaseti 6:3 võiduni. Ta päästis teise seti kiires lõppmängus kolm settpalli, kui tuli tagasi 4:6 kaotusseisust. Kaks hiiglast on omavahel kohtunud nüüd kuus korda ning Opelka on võitnud neist koguni viis kohtumist.

Opelka päästis kokku kaheksa murdepalli ning lõi tagakäetõrjega winneri oma esimesel matšpallil.

Opelkale on see tänavu teiseks tiitliks pärast veebruarikuist võitu Dallases, kus ta muide sai samuti jagu just Isnerist. Kõik neli ATP tiitlit ongi 24-aastane ameeriklane võitnud kodumaal. Varem 2019. aastal New Yorgis ja 2020. Delray Beachis. „Isner oli mu iidol, kui ma väike poiss olin, ta meeldis mulle juba enne, kui me kohtusime. Nüüd on meist saanud head sõbrad ja me veedame palju aega koos. Seda ka tuuril olles, me saame järjest paremini läbi,“ sõnas Opelka 36-aastase Isneri kohta.