WRC

toob sinuni Go3

Ott Tänak
Ott Tänak — FOTO: Scanpix

Autoralli maailmameistrivõistluste hooaja seitsmenda etapi, Poola ralli võitis Toyota piloot Kalle Rovanperä, kes edestas lõpuks meeskonnakaaslast Elfyn Evansit 28,3 ning kolmanda koha teeninud Adrien Fourmauxi (Ford) 42,7 sekundiga.

Vaata punktikatse otsustavad hetked üle:

Laupäevase võistluspäeva (neljapäev-laupäev) järel teenisid WRC-sarja sõitjad punkte järgnevalt: Rovanperä 18 p, 2. Mikkelsen 15 p, 3. Evans 13 p, 4. Fourmaux 10 p, 5. Sesks 8 p, Neuville 6p, 7. Munster 4p, 8. Katsuta 3p.

Ainult tänase (pühapäev) nelja kiiruskatse eest (eraldi arvestus) teenisid seitse parimat lisaks punkte. Vastavalt siis 7-6-5-4-3-2-1. Mis jagunesid lõpuks nii: Tänak 7p, Rovanperä 6p, Fourmaux 5, Evans 4p, Neuville 3p, Katsuta 2p ja Sesks 1p .

Lisaks olid jätkuval mängus ka punktikatse punktid (5-4-3-2-1), kus katsevõiduga võttis 5 silma juurde Neuville. Tänak teenis punktikatse teise koha eest 4 punkti, Rovanperä 3. koha eest 3, Fourmaux 4. koha eest 2 ja Katsuta 5. koha eest ühe punkti.