Reklaam sulgub sekundi pärast

WRC

toob sinuni Go3

Video: Kuidas töötab WRC-sarja uus punktisüsteem?

Ott Tänak ja Martin Järveoja eelmise aasta Portugali rallil
Ott Tänak ja Martin Järveoja eelmise aasta Portugali rallil — FOTO: Scanpix

Autoralli MM-sarja uus hooaeg pole enam mägede taga. Seekordne aasta toob endaga kaasa mitmeid muudatusi, millest üks kõnekamaid on võistlejatele mõeldud punktide jagamise uus süsteem.

Vana punktisüsteemi murekohaks oli, et viimasel võistluspäeval polnud tihti pinget, kuna vahed olid suured ning enamus sõitjad säästsid rehve ning kulgesid lihtsalt viimase päeva läbi ning hakkasid "vajutama" alles punktikatsel.

Kui lõppenud hooajal teenis võitja 25, teine koht 18, kolmas 15 punkti ning ülejäänud esikümne sõitjad 12, 10, 8, 6, 4, 2, 1 punkti, siis uuest aastast teenivad esikümne sõitjad punkte nii, et võitja saab 18, teine koht 15, kolmas 13 ja 4-10 koht vastavalt 10, 8, 6, 4, 3, 2, 1 silma. Need punktid jagatakse välja laupäevaõhtuse paremusjärjestuse põhjal. Küll aga ei tohi laupäeval punktikohal lõpetanud sõitja pühapäeval katkestada, muidu jäädakse punktidest ilma.

Viimaseks võistluspäevaks on aga FIA välja mõeldud uue punktisüsteemi, kus pühapäevase võistluspäeva parim teenib lisaks 7 punkti, teine koht 6, kolmas 5, neljas neli, viies kolm, kuues kaks ja seitsmes ühe punkti.

Punktikatse jääb samasuguseks nagu eelmisel hooajal (esimesed viis saavad vastavad 5, 4, 3, 2 ja 1 punkti), seega on igal rallil võimalik endiselt teenida maksimaalselt 30 punkti.

Autoralli MM-sarja hooaeg nähtav ka sel aastal Go3 Sport kanalites! Rallistuudio ja loetud kiiruskatsed TV-6 s ning Rallistuudio striim nähtav lisaks Sport.tv3.ee portaalis. Lisaks on kõik olulisemad uudised leitavad Facebooki leheküljel Spordiuudised.

WRC

toob sinuni Go3