WRC

toob teieni VIVATBET

Uus WRC hooaeg algab hooaja ühe raskeima ralliga Monte Carlos

Sebastien Ogier ja Benjamin Veillas
Sebastien Ogier ja Benjamin Veillas — FOTO: Scanpix

Hooajaväline aeg tekitas Eesti rallifännide seas kõvasti närvikõdi. Teada oli, et Ott Tänak ja Martin Järveoja enam Hyundai tehasetiimis ei jätka, kuid päris pikalt hoiti fänne teadmatuses, et mis saab edasi. Õhus oli jutte nii naasmisest Toyota tehasetiimi kui ka sellest, et Tänak lõpetab karjääri. Lõppude lõpuks löödi käed M-spordi meeskonnaga ja uuest hooajast taltsutab Tänak Ford Puma ralliautot.

Muudatusi meeskondade seas oli aga veel teisigi – Esapekka Lappi siirdus Toyotast Hyundai tehasetiimi ning samuti naasis Hyundai meeskonda ka Craig Breen. Lappi varasemad lahkumised Toyotast pole just kulgenud kõige paremini – nii Citroeni kui ka M-spordi ridades ei olnud tema esitused just kõige paremad. Seevastu on Breen oma parimad tulemused varasemalt välja sõitnud just Hyundai roolis.

 

Uus hooaeg tundub tulevat põnev, sest nüüd on kolm suurt tiitlinõudlejat, Rovanperä, Tänak ja Neuville, oma võistkonnas kindlad esinumbrid ning kogu tiimi vaev ja panus läheb just oma esinumbrite peale. Enne hooaja algust on favoriit valitsev meister Kalle Rovanperä, kuid kindlasti on oma sõna öelda nii Neuvillel ja Tänakul, kes eelmise hooaja teises pooles näitasid väga head kiirust ning kogusid kahe peale kokku viis etapivõitu.

 

“Otti taas M-spordi värvides näha on oluline hetk kõigi jaoks Dovenby Hallis,“ ütles M-spordi tiimijuht Richard Millener. „Meil ja Otil on 2023. aasta eesmärk selge: võita 2023. aasta MM-tiitel sõitjate arvestuses. Selle eesmärgi ühine saavutamine nõuab palju tööd ja energiat, kuid me oleme selleks väljakutseks valmis. See, et meil on pardal selline sõitja nagu Ott, on võtmetähtsusega, et tõsta meeskonna tuju ja soovi, et realiseerida meie täielik potentsiaal.“

 

WRC hooaeg algab nagu ikka Monte Carlo ralliga. Tegu on hooaja ühe raskeima ralliga, kus sõitjad peavad hakkama saama ettearvamatute ilmastikutingimustega – ühel katsel võib kohata nii lund, jääd kui ka vihma. Etapi favoriidiks on kindlasti kaheksakordne maailmameister Sebastien Ogier, kes teeb sellel aastal, nagu ka eelmisel, kaasa vaid valitud rallid. Tema jaoks on tegu tehniliselt koduralliga ning Monte Carlo ralli on prantslane võitnud seitsmel korral, viimati kaks aastat tagasi.

 

Thierry Neuville võitis antud ralli 2020. aastal ning eelmise hooaja lõpus oli ta väga kiire nii Hispaania kui ka Jaapani asfaldirallil, olles Hispaanias teine ja triumfeerides Jaapanis. Kindlasti on oma sõna sekka öelda ka valitseval maailmameistril Kalle Rovanperäl ja ka Ott Tänakul.

 

Võitu küll Tänakul antud rallilt pole, kuid ette on näidata 3 poodiumikohta aastatel 2017-2019: asjaolu, mis Tänaku üheks poodiuminõudlejaks tõstab. Kui hästi aga sobivad kokku Ford ja Tänak, seda näeme juba kohe algaval Monte Carlo rallil. “Saime 2022. aastal Pumaga palju kogemusi, teame auto tugevusi ja oleme kindlad, et Ott on õige inimene sellega sõitma, et saavutada tulemused, mida me teame, et väärime,” rääkis Richard Millener.

 

Monte Carlo etapp algab neljapäeval, 19. jaanuaril ja kokku on Monaco rallil 18 kiiruskatset, kogupikkusega 325.02 km. TV3 Sport kanali ja järgmise põlvkonna teleteenuse Go3 vahendusel saab 18 kiiruskatsest vaadata 13 katset.

 

AJAKAVA:

 

Neljapäev, 19. jaanuar

 

21.00 SS1 La Bollene-Vesubie / Col de Turini 1 (TV3 Sport, TV6)

22.00 SS2 La Cabanette/Col de Castillon (TV3 Sport)

 

Reede, 20. jaanuar

 

15.05 SS6 Roure / Beuil 2 (TV3 Sport)

16.20 SS7 Puget-Theniers / Saint Antonin 2 (TV3 Sport)

17.20 SS8 Brianconnet /Entrevaux 2 (TV3 Sport)

 

Laupäev, 21. jaanuar

 

09.20 SS9 Le Fugeret / Thorame-Haut 1 (TV3 Sport)

11.00 SS10 Malijai / Puimichel 1 (TV3 Sport, TV6)

17.00 SS13 Malijai / Puimichel 2 (TV3 Sport, TV6)

19.20 SS14 Ubraye / Entrevaux 2 (TV3 Sport)

 

Pühapäev, 22. jaanuar

 

08.55 SS15 Luceram / Lantosque 1 (TV3 Sport)

10.00 SS16 La Bollene-Vesubie / Col de Turini 2 (TV3 Sport, TV6)

11.40 SS17 Luceram / Lantosque 2 (TV3 Sport)

13.00 SS18 La Bollene-Vesubie / Col de Turini 3 (TV3 Sport, TV6)

WRC

toob teieni VIVATBET