WRC

toob teieni VIVATBET

Soome meedia: Ott Tänak võib järgmisel hooajal Toyotaga sõita

Tänak

Ilta-Sanomat ei väsi Ott Tänakust uudiseid kirjutamast. Nüüd viskas Soome väljaanne õhku järjekordse spekulatsiooni, et eestlane võib uuel hooajal sõita Toyotast renditud autoga.

Ralli MM-sarjas võistlevad tehasemeeskonnad Toyota ja Hyundai kinnitasid eelmisel nädalal oma järgmise hooaja sõitjate koosseisu.

Toyotas saab näha sõitmas Kalle Rovanperä, Elfyn Evansit, Takamoto Katsutat ja Sebastien Ogieri. 

Esapekka Lappi siirdus Toyotast Hyundaisse. 31-aastane soomlane sõidab järgmisel MM-hooajal kaasa kõik rallid. Tänavu lubati tal Toyotaga sõita vaid valitud rallidel.

Hyundais sõidavad lisaks Lappile, Thierry Neuville (osaleb samuti kõikidel rallidel) ning kolmandat autot hakkavad jagama Hispaania piloot Dani Sordo ja M-Spordist üle tulnud iirlane Craig Breen.

Täna on spekuleeritud taas Ott Tänaku tuleviku üle. Kas ta siirdub Fordidega sõitvasse M-Spordi meeskonda täiskohaga või osalise tööajaga juhiks? Kas ta teeb sõitmisest pausi või lõpetab eestlane oma tegevkarjääri sootuks?

Toyota tiimiboss Jari-Matti Latvala kinnitas reedel meeskonna korraldatud meediaüritusel, et on valmis rentima Rally1 autosid MM-rallideks oma tehasemeeskonda mitte kuuluvatele sõitjatele. Toyota olevat juba saanud selle kohta ka esimesi päringuid.

Kogenud rallimänedžer Timo Jouhki ei välista mõtet, et Tänak sõidaks renditud Toyotaga, kuid peab seda siiski üsna ebatõenäoliseks.

“Need on kohutavalt kallid. Ma ei usu, et ta nii neid rentima hakkaks.” ütles Jouhki Ilta-Sanomile.

Jouhki lisas, et erasõitjana Rally1 autoga võistlemine on üldjuhul väga kulukas.

“Kust leida sponsorit, kes paneb nii palju raha, et sellel oleks mõtet?”

Jouhki usub, et Tänak liitub siiski M-Spordiga ning teeb suure tõenäosusega kaasa ainult pooliku hooaja.

“Arvan, et kõige tõenäolisem variant on see, et ta ei sõida palju, kui üldse sõidab. Kui peaks sõitma, siis ainult mõnel MM-rallil. Ma eeldan nii.”

WRC

toob teieni VIVATBET