Reklaam sulgub sekundi pärast

WRC

toob sinuni Go3

Soome meedia: Ott Tänak tahab liiga palju raha

Soome väljaanne Ilta Sanomat on 2019. aasta maailmameistrist Ott Tänakust taas loo kirjutanud.

"Ott Tänak tahab liiga palju raha – lavatagune paljastus räägib eestlase nõudmistest karmi keelt."

Autoralli MM-sarjas võistlevad tehasemeeskonnad Toyota ja Hyundai kinnitasid eelmisel nädalal oma järgmise hooaja sõitjate koosseisu.

Ootuspäraselt puudus nimekirjast 2019. aasta maailmameister Ott Tänak.

MM-sõitjate turg läks aasta lõpus kuumaks, kui Tänak teatas oma enneaegsest lahkumisest Hyundaist.

Ka täna on tuleviku üle kõvasti spekuleeritud. Kas ta siirdub Fordidega sõitvasse M-Spordi meeskonda täiskohaga või osalise tööajaga? Kas ta võtab sõitmisest puhkuse või lõpetab eestlane oma tegevkarjääri sootuks?

M-Spordi üks liidritest Richard Millener on teatanud, et meeskond on pidanud arutelusid mitme sõitjaga – sealhulgas Tänakuga.

Ajakirjas Autosport avas Millener oma vestlust Tänakuga. Millener tunnistab, et osapooltel on raskusi rahaasjades ühisosa leidmisega.

"Selge on see, et Ott on variant, aga ta on variant, mis on meile rahaliselt väga kallis," ütles Millener.

Maailmameistritel on oma hinnasilt. "Püüame teha kõik endast oleneva, et temaga koostööd teha, kuid see on raske," jätkas Millener.

Tänase päeva mõistes teeb olukorra keeruliseks ka see, et M-Spordi Fordiga sõidab MM-rallit ka Prantsuse superstaar Sébastien Loeb.

Üheksakordsel maailmameistril on seljataga tohutu turuväärtus ja Red Bulli sponsorlus. Lisaks võitis ta tänavu M-Spordi Fordiga sensatsiooniliselt kuulsa MM-ralli Monte Carlos.

Lisaks ei saa ära unustada Gus Greensmithi ja Pierre-Louis Loubeti.

Nii Greensmith kui ka Loubet on 25-aastased ning lisaks neile on M-Spordiga seoses spekuleeritud ka teiste noorema põlvkonna sõitjate üle.

M-Spordi ressursid on piiratud, mistõttu tuleb meeskonnal eriti hoolikalt läbi mõelda, kui mitme autoga on mõistlik ja otstarbekas erinevatel rallidel sõita. Millener on seda ka avalikult tunnistanud.

Toyota tiimiboss Jari-Matti Latvala kinnitas reedel meeskonna korraldatud meediaüritusel, et on valmis rentima Rally1 autosid MM-rallideks oma tehasemeeskonna välistele sõitjatele. Toyota on juba saanud selle kohta esialgsed päringud.

WRC

toob sinuni Go3