WRC

toob teieni VIVATBET

Soome ajaleht: Tänak on vastuoluline ja filtrita inimene

ott tänak

Soome ajaleht Ilta-Sanomat kirjutas pikema loo viimasel ajal kõige enam jutuainet pakkuvast rallisõitjast, ehk meie Ott Tänakust.

“MAAILMAMEISTER Ott Tänak (35) on oma käitumisega motospordimaailma raputanud, eriti tänavu. Eesti staar on avalikkuse ees teravaid kommentaare jaganud igal ajal ja kõige kohta.”

“Auto kritiseerimine ja meeskonnakaaslaste kohta kibedate kommentaaride tegemine pole ennekuulmatu, kuid selle viis ja ülbus on erakordne, kuna lõppkokkuvõttes on tegemist siiski autode turundamisega.”

“Tavaliselt on auto inimese või pere jaoks kodu järel suuruselt teine ​​ost. Kes tahab kuulda, et sõidab halva automargiga – kui maailmameister sellest kõva häälega teada annab?”

“Tänakut on aeg-ajalt võrreldud Kimi Räikkösega, kuid võrdlus on soomlaste arvates labane. Kuigi nii Räikkönen, kui ka Tänak pole meediaga eriti sõbralikud (kivinäod), siis Kimi ei pannud kunagi avalikult oma tööandja masinale puid alla, nagu seda Ott on teinud.”

“Tänagi ei vaidle keegi vastu, et Ott on äärmiselt kiire ja professionaalne rallisõitja, aga samas on ta inimesena äärmiselt vastuoluline. Tänakut kujutatakse sillapõletajana, kes pole MM-il aastate jooksul palju sõpru kogunud. Mujal räägitakse temast kui perekesksest mehest, kellega saab rääkida.”

“Soomlaste meelest on Tänak otsekohene ja filtrita inimene. On ka tõsiasi, et keegi talub kriitikat rohkem kui keegi teine. Mõne jaoks tuleb asju esitada pehmemalt kui teise jaoks. Eestlasel on kombeks asju öelda otse ja nii-öelda ilma filtrita.”

“Tänak sõitis Toyotas 2018. ja 2019. aastal ning võitis 2019. aastal meistritiitli. Siseringi andmetel oli Tänak ka Toyotas vastuoluline ning kritiseeris meeskonna sees aeg-ajalt autot. Vähemalt osa tiimist oli eestlase käitumist pidanud üleolevaks ja ebaviisakaks.”

“Tänak lahkus Toyotast Hyundaisse hooajaks 2020. See jada lõppes pühapäeval enneaegselt, kui eestlane teatas lepingu lõpetamisest. Selline lahendus oli paljude jaoks ootuspärane.

 

 

Aga miks on Tänak oma autost avalikult nii rääkinud ja mis võib olla tema käitumise taga?

“Soomlaste arvates sai eestlane sellega kiirendada lepingust lahti ütlemist. Lepingutes võib olla klausel auto toimimise kohta. See klausel võib olla sõnastatud ümmarguselt, st isegi kui Hyundai on rallisid võitnud, võivad väited auto puudulikust töövõimest ikkagi lepingu lõpetamist mõjutada.”

“Hyundai on olnud omamoodi käärimisfaasis juba mõnda aega. Selles osas võiks Tänaku esitatud kriitikat pidada vähemalt mõnes mõttes õigustatuks, kuid selle otsekohesus on üllatanud ka kogenud rallifänne.”

“Juhtimise puudumist on peetud Hyundai suurimaks probleemiks. Meeskond on praktiliselt terve hooaja tegutsenud ilma tegeliku meeskonnajuhita. Hyundai rallimeeskonna kauaaegne juht Andrea Adamo lahkus enne hooaja algust isiklikel põhjustel ootamatult juhi kohalt.”

“Sellest ajast alates on meeskonda juhtinud Julien Moncet – inimesena on Moncet kena ja hea insener, kuid meeskonnaülemana on ta totaalselt rumal, ütles IS-i küsitletud ekspert.”

“Põhjanaabrite ajalehe väitel ei saa välistada, et Tänak võtab vaheaasta. Eksperdid ei usu, et eestlane siirdub Toyotasse, kuna sealset õhkkonda ja head harmooniat ei taheta ohtu seada. Teine põhjus on see, et Toyota praegune pilootide rivi on üsna konkurentsivõimeline. Toyotal on hea võimalus võita ka järgmisel aastal nii sõitjate kui ka tootjate maailmameistritiitel. Miks siis võtta meeskonda kõrgepalgaline ja vastuoluline tegelane?”

“Soomlaste arvates on ainus võimalus M-Sporti naasmine, aga nende rahalised võimalused on väiksemad kui tehasemeeskondadel.”

WRC

toob teieni VIVATBET