WRC

toob teieni VIVATBET

Sébastien Ogier tuleb Jaapanis starti uue kaardilugejaga

Täna selgus, et kaheksakordne WRC meister Sébastien Ogier tuleb hooaja viimasel etapil Jaapanis starti uue kaardilugejaga, kelleks on Vincent Landais.

Ogier astus pärast oma 2021. aasta tiitlivõitu täiskohaga konkurentsist sammu tagasi ja on sellest ajast alates osalenud Toyota Gazoo Racingu eest koos Benjamin Veillasega.

Veillasest sai Ogieri kaardilugeja pärast seda, kui karjääri lõpetas algusest peale prantslase partneriks olnud Julien Ingrassia. Paar (Ogier/Veillas) saavutas oma esimese võidu eelmisel nädalal toimunud Kataloonia rallil.

Täna avaldas Toyota tiim sõitjad ja kaardilugejad, kes tulevad Jaapanis (10.-13. novembril) starti, ning Ogieri nime kõrvalt leiab Vincent Landaisi, kes on tuttav M-Sport Fordi piloodi Pierre-Louis Loubeti praeguse kaassõitjana.

Ogier selgitas, et otsus tehti selleks, et anda võimalus noorele kaardilugejale.

“Kõigepealt tahan tänada Benjaminit tema raske töö eest meie tänavusel hooajal ning oli eriline hetk jagada tema esimest võitu Hispaanias.”

“Nüüd, kui meeskond on kindlustanud kõik kolm meistritiitlit ja hooaja põhieesmärgid on täidetud, tahaksime loomulikult Toyotaga kodusel Jaapani rallil kõrgel kohal lõpetada.”

“Kuid see viimane etapp on ka võimalus valmistuda ja hinnata mõningaid asju tulevikuks ning anda võimalus Vincentile, kes on andekas ja motiveeritud kaassõitja.”

Landais, keda juhendas Ingrassia, ütles, et on au kaheksakordse maailmameistri kõrval istuda.

“On suur au liituda Sebi ja meeskonnaga Jaapani rallil. “Seb ja Julien on olnud eeskujuks igale prantslasest sõitjale ja kaassõitjale, nii et see on suurepärane võimalus. Olen väga uhke.”

“Julien on mind mu karjääri jooksul palju aidanud ja mul oli juba sel aastal võimalus koos Sebiga tema meeskonnas Monte Carlos töötada. Jaapan saab olema suur väljakutse, kus on palju õppida, kuid ma keskendun nagu alati endast parima andmisele ja püüan seda võimalust maksimaalselt ära kasutada.”

“Lõpuks tahaksin tänada M-Sporti, Pierre-Louis Loubet ja tema sponsoreid selle hooaja ning heade tulemuste eest, mida me koos teha saime.”

44-aastane Veillas startis Ogieri kõrval viiel rallil, saavutades kolm korda poodiumikoha.

“See on minu jaoks olnud uskumatu kogemus koos Sebiga koos võistelda. Võita Hispaanias WRC ralli oli minu jaoks unistuse täitumine ja ma olen ka uhke, et sain olla osa Toyota Gazoo Racingu nii edukast hooajast.”

“Tahaksin tänada Sebit ja meeskonda abi ja toetuse eest sel hooajal ning soovida neile koos Vincentiga Jaapanis palju edu!”

WRC

toob teieni VIVATBET