Reklaam sulgub sekundi pärast

WRC

toob sinuni Go3

Rallifänne ootab ees pikk kruusaralli periood, mis saab alguse Portugali ralli ja Fafe hüppega

Ott Tänak ja Martin Järveoja
Ott Tänak ja Martin Järveoja — FOTO: Ott Tänak Facebook

Fännid ei pidanud Horvaatia MM-rallis pettuma ning järjekordselt pakkus ralli palju draamat, põnevaid momente ja võitluspaare. Ralli võitis üllatuslikult Elfyn Evans, keda ei peetud just ilmtingimata võidusoosikuks, kuid waleslane näitas stabiilset ja mis kõige tähtsam, vigadeta sõitu.

Oma karjääri kuuenda võiduga lõpetas Evans ka oma pika võidupõua – tema viimane võit pärines 2021. aastast Soome MM-rallilt. Antud rallivõit oli emotsionaalne ka Evansi kaardilugejale Scott Martinile, sest tema oli tiimikaaslane hiljuti lahkunud Craig Breenile.

Teise koha saavutasid Ott Tänak ja Martin Järveoja. Eestlased näitasid samuti väga stabiilset ja kohati ka väga kiiret sõitu. Võiduvõimaluse rikkusid jälle mitmed väikesed tehnilised probleemid, mis on sellel hooajal kahjuks neile juba tavaks saanud, kuid kokkuvõttes võivad eestlased tulemusega rahule jääda, sest ülejäänud MM-tiitli konkurendid jäeti ikka selja taha.

Hyundai rallitiim soovis saada Horvaatia MM-rallilt võitu, et pühendada see Craig Breenile ja Thierry Neuville oli ka rallit alates teisest katsest juhtimas. Kahjuks tegi belglane 11. katsel ühes parem kurvis sõiduvea ning katkestas. Siiski pakkus natuke leevendust Hyundai rallitiimile Esapekka Lappi/Janne Fermi toodud kolmas koht. 

Portugali MM-ralliga algab pikk kruusarallide periood – nimelt on tulemas 7 kruusarallit järjest ja alles oktoobri lõpus naaseb rallikarussell tagasi asfaldile. Portugali ralli näol on tegemist ühe legendaarseima ralliga, mis kuulus MM-kalendrisse juba 1973. aastal. Antud ralli on valitud viiel korral maailma parimaks ralliks ning enim võite sellelt rallit on Markku Alénil ja Sébastien Ogieril, mõlemal sõitjal kokku neid viis. Hetke sõitjatest on antud ralli võitnud Ott Tänak, Kalle Rovanperä, Elfyn Evans ja Thierry Neuville.

Kruusarallidele omaselt on Portugalis teepuhastusefekt väga suur ja võib ennustada, et avapäev saab olema Elfyn Evansile väga keeruline, sest Ogieri puudumise tõttu stardib esimesena just tema. Horvaatia ralli küll waleslane võitis, kuid tema kiirus kruusarallidel Rally1 masinaga pole viimase aasta jooksul kõige parem olnud.

Avapäeva stardipositsiooni tõttu võib favoriitideks pidada Hyundai kolmikut, Thierry Neuville’i, Esapekka Lappit ja Dani Sordot. Lappi näitas Mehhikos hooaja esimesel kruusarallil suurepärast kiirust ja Thierry Neuville on igal pinnasel kiire ja on antud ralli ka korra võitnud. Dani Sordo jaoks on tegu justkui koduralliga, sest kuna Hispaania rallit enam kalendris pole, siis on Portugalis teda saatmas suur fännide armee. Kindlasti ei saa ka alahinnata Rovanperä ja Tänaku võimalusi – mõlemad sõitjad on kruusarallidel ülikiired, kuid nende kahjuks räägib avapäeva stardipositsioon ning kindlasti on jälle suureks küsimärgiks Fordi ralliauto vastupidavus.

Hetkel on Ogier 69 punktiga tabeli esimene, Evans 69 punktiga teine, Rovanperä 68 punktiga kolmas, Tänak 65 punktiga neljas ja Neuville 58 punktiga viies.

Portugali etapp algab reede hommikul, 12. mail ja kokku on rallil 19 kiiruskatset, kogupikkusega 329.06 km. TV3 Sport kanali ja järgmise põlvkonna teleteenuse Go3 vahendusel saab 19 kiiruskatsest vaadata 15 katset.

AJAKAVA:

Reede, 12. mai

16.35 SS5 Gois 2 (TV3 Sport)

17.35 SS6 Arganil 2 (TV3 Sport)

19.05 SS7 Mortagua (TV3 Sport)

21.00 SS8 Figueira da Foz (TV3 Sport, TV6)

Laupäev, 13. mai

9.30 SS9 Vieria do Minho 1 (TV3 Sport, TV6)

11.05 SS10 Amarante 1 (TV3 Sport)

12.35 SS11 Felgueiras 1 (TV3 Sport)

17.00 SS12 Vieria do Mnho 2 (TV3 Sport, TV6)

18.35 SS13 Amarante 2 (TV3 Sport)

20.05 SS14 Felguerias 2 (TV3 Sport)

21.00 SS15 Lousada (TV3 Sport, TV6)

Pühapäev, 14. mai

9.05 SS16 Paredes (TV3 Sport)

10.30 SS17 Fafe 1 (TV3 Sport, TV6)

11.35 SS18 Cabeceiras de Basto (TV3 Sport)

14.00 SS19 Fafe 2 (TV3 Sport, TV6)

WRC ENNUSTUSMÄNG #5!

Vasta SIIN ja võida Terminali 100 € kinkekaart!

WRC

toob sinuni Go3