WRC

toob teieni VIVATBET

Ott Tänaku ilmaennustaja hoiatas ekstreemsete ilmastikuolude eest!

Ott Tänak ja Martin Järveoja Sardiinia rallil
Ott Tänak ja Martin Järveoja Sardiinia rallil — FOTO: Scanpix

Autoralli MM-sarja meeskondi on hoiatatud sel nädalavahetusel toimuva Kreeka ralli eel riigi keskosas möllavate tormide eest, mis võivad segada etapi ettevalmistust ja kogu võistlust.

Ühes rallifoorumis postitas kohalik elanik esmaspäeva pärastlõunal, et Kreeka valitsus saatis äsja SMS-i, mis hoiatab äärmuslike ilmastikutingimuste eest järgmise 24 tunni jooksul, kirjutab ralli.ee.

Sellele postitusele vastas Ott Tänaku ja M-Sport meeskonna ilmaennustaja Hannes Tõnisson: ‘‘Seda 24 tundi võib pikendada. Selle hoiatuse teade saadeti välja väga hilja. Ma hoiatasin selle eest juba eelmisel reedel, eks me näe. Loodetavasti jääb kõige ekstreemsem põhja poole, kuid see on nii ekstreemne, et sinna läheb ilmselt vaja palju päästeteenistusi.

Mõned mudelid ennustavad selliseid mahtusid (30-50 km pühapäevastest etappidest põhja pool), mida ma pole kunagi varem näinud. Mitte kunagi, mitte kuskil. See on põhimõtteliselt 2,2 meetrit vett umbes kahe päevaga. Mudelid kipuvad ekstreemsündmusi nende harulduse tõttu valesti hindama, kuid see näitab igal juhul, et see pole mitte nali, vaid väga tõsine.”

WRC

toob teieni VIVATBET