WRC

toob teieni VIVATBET

Ott Tänak: soovime Kalle Rovanperäle teha tiitli võitmise võimalikult keeruliseks

Nagu ikka, vastas Ott Tänak MM-etapi eel ka Betsafe’i blogi esitatud küsimustele.

Kuidas on möödunud sinu ettevalmistus Uus-Meremaa ralliks? Kas, kus ja kui palju oled saanud selle jaoks spetsiaalselt testida?

Spetsiaalselt üle ookeani rallide tarbeks on Euroopas keeruline testida. Me küll käisime Soomes sõitmas, aga pigem oli eesmärk tegeleda arendustega järgmiseks aastaks.

Oled Uus-Meremaa rallil varem korra osalenud – aga see jääb juba kümne aasta taha. Millised mälestused või meenutused sulle Uus-Meremaa etapiga seonduvad?

Ralli ise on taaskord väga spetsiifiline ja siin on omanäolised teed. Väga palju kaldeid, mis on enamasti positiivsed. Katsed on üldiselt väga kõva pinnase peal ja algselt on palju lahtist kruusa, mis puhastudes muutub peaaegu et asfaldiks.

Kas toonasest Uus-Meremaa rallist on tänaseks ka midagi alles jäänud või tuleb teil tänavu täiesti puhtalt lehelt alustada?

Alustame täiesti puhtalt lehelt – ausalt öeldes ei mäleta sellest ajast väga midagi.

Oled hetkel MM-sarjas kõige paremas hoos olev sõitja – neli poodiumikohta järjest räägivad iseenda eest. Vahe Kalle Rovanperäga on kolm rallit enne hooaja lõppu 53 punkti – kas julged veel MM-tiitlist unistada?

MM-tiitlist unistada oleks hetkel liigne optimism, aga kindlasti soovime teha Kallele selle võitmise võimalikult keeruliseks. Aasta esimesel poolel olime neist oma kiiruse ja probleemidega kaugel maas, kuid nüüd, järelejäänud hooaega arvestades ei ole see enam ilmselt reaalne.

Eelmisel etapil Kreekas ei otsustanud meeskond sinu ja Thierry Neuville’i kohti vahetada, jättes sulle andmata seitse lisapunkti. Kui palju on sellest otsusest või otsuse puudumisest tiimis ralli järel räägitud? Kas õhk on puhtaks löödud või käiakse ringi, rusikas taskus?

Kreeka ralli oli Hyundai jaoks ülimalt edukas ja samal ajal kui kõik teised meeskonnad olid hädas autode koju toomisega, oli meil nii kiirust kui vastupidavust, mis on väga hea märk.

Kreekas kindlustas JWRC tiitli eestlane Robert Virves. Kui palju oled jõudnud tema tegemistega kursis olla? Kas tal on potentsiaali, et saada järgmiseks Eesti tippsõitjaks?

Roberti tegemistega olen ikka kursis ja JWRC võitmine oli esimene asjalikum samm tema karjääris, loomulikult on hetkel veel raske öelda, kui palju temas tegelikult potentsiaali on, aga usun, et järgmine aasta annab juba palju parema pildi, kui autod muutuvad kiiremaks ja konkurents läheb tihedamaks. Järgmist tippsõitjat oleks Eestile kindlasti vaja ja võimalused selleks on hetkel olemas.

Sinu ja Hyundai koostöö ja selle võimaliku uuel hooajal jätkumise osas on avalikkuse ette toodud palju segaseid signaale. Milline see olukord siis täpsemalt on? Kas sul on uueks aastaks tehniliselt võttes leping Hyundaiga olemas või on lepingus punkt, mis lubab emmal-kummal osapoolel sellest kahe hooaja vahel taganeda?

Sõitjate lepingud on sellised dokumendid, kus kokkulepped on sõlmitud kahe osapoole vahel ja mis ei kuulu kunagi kolmandatele osapooltele avalikustamiseks, kui see just mingil erilisel juriidilisel põhjusel ei ole vajalik. Ehk pigem arusaamatu, miks selliseid küsimusi üldse küsitakse.

WRC

toob teieni VIVATBET