Reklaam sulgub sekundi pärast

WRC

toob sinuni Go3

Ott Tänak selle hooaja punktisüsteemist: See meenutab lasteaias viibimist, kus kõiki kiidetakse

Ott Tänak
Ott Tänak — FOTO: Kuvatõmmis

Möödunud nädalavahetusel sõidetud autoralli MM-sarja hooaja viienda etapi, Portugali ralli võitsid Toyotal sõitnud Sébastien Ogier ja Vincent Landais, kes edestasid Ott Tänakut ja Martin Järveoja (Hyundai).

Ott Tänak ja Martin Järveoja alustasid rallit korralikus tempos ja hoidsid esimese pika võistluspäeva järel neljandat kohta. Laupäeva hommikusel ringil  sõidetud senise hooaja pikima katse Amarante (37,24 km) läbimise järgselt tõusid eestlased küll ralli liidriteks, kuid pidid selle juba järgmisel katsel aeglaselt tühjenenud rehvi tõttu Ogier´le / Landais´le loovutama.

Sealt edasi algas duell, kus Ogier ja Tänak mõne erandiga kordamööda katsevõite võtsid. Ralli lõpuks kogunes prantslastele 7 ja eestlastele 5 katsevõitu. Kui reede-laupäeva arvestuses kuulusid Tänakule / Järveojale teise koha punktid, siis pühapäeva parimad olid just eestlased, kes edestasid päeva kokkuvõttes 2,4 sekundiga meeskonnakaaslaseid Thierry Neuville´i / Martijn Wydaeghet. Belglased, kes jätkavad Portugali ralli järel MM-liidritena võitsid rallit lõpetanud punktikatse Tänaku / Järveoja ees napi 0,1 sekundilise eduga.

Ralli kokkuvõttes kaotasid küll eestlased rekordilise kuuenda Portugali MM-ralli võidu võtnud Ogier´le 7,9 sekundiga, kuid 26 punktiga olid Tänak / Järveoja nädalavahetuse suurima punktiskooriga võistluspaar.

„Lõpptulemus ei ole paha ja kahju on sellest aeglasest rehvipurunemisest, kuid suures pildis ma ütleks väga positiivne. Ilma rehvipurunemiseta oleksin heidelnud võidu nimel. Reedel nägin kõige rohkem vaeva, kuid pärast hakkasin autoga vaikselt harjuma ja see võimaldas mul leida hea rütmi. Laupäeval olid katsed väga erinevad ja üleöö sain aru, et mida ma pean  teisiti tegema, et autost maksimumi võtta. Me ei ole kaugel sellest, et oleksime kohas, kus ma tunnen end kindlalt autot kontrollides, kuid siiski on natuke raske autot minu sõidustiiliga sobitada. Ootan huviga Sardiiniat, sest see on ralli mida ma tavaliselt naudin ja loodan, et suudan oma esitusega ühe sammu edasi astuda,“ võttis Tänak positiivse nädalavahetuse kokku kohe peale rallit.

Hiljem kritiseeris Tänak Motorsport.com-ile antud intervjuus kahe hooaja vahel muudetud punktisüsteemi: "Nagu Horvaatias, on kõik sama palju punkte kogunud. Sa võid teha, mida tahad, aga see uus punktisüsteem on nagu lasteaias viibimine, kus kõiki kiidetakse ja öeldakse aitäh kohale tulemise eest."

Paremusjärjestus peale viiendat etappi:

Autoralli MM-hooaeg jätkub mai lõpus sõidetava Sardiinia ralliga, kus lisaks Tänak / Järveojale ja Linnamäe / Morganile teevad Junior WRC hooaja kolmanda stardi Romet Jürgenson / Siim Oja ja esimest korda on sel hooajal WRC2 klassis võistlusjoonel Robert Virves / Aleks Lesk (Škoda Fabia RS Rally2).

WRC

toob sinuni Go3