Reklaam sulgub sekundi pärast

WRC

toob sinuni Go3

Neuville pakkus välja idee, kuidas WRC-sari taas populaarseks muuta

Thierry Neuville
Thierry Neuville — FOTO: Scanpix

Ott Tänaku ja Martin Järveoja järgmise hooaja tiimikaaslane Hyundai meeskonnas, Thierry Neuville pakkus välja lahenduse, kuidas WRC-sari muutuks taas populaarsemaks.

35-aastane belglane sooviks MM-sarjas näha etappe, mis kestavad kaks päeva ning need sõidetakse reedel ja laupäeval. 

"Minu jaoks esiteks ja nagu ma olen alati öelnud, on ralli formaat liiga pikk ja see on probleem, kuna keegi ei jälgi rallit nelja päeva jooksul," ütles Neuville Autospordile.

"Samas, et ralli formaati täielikult ei muudetaks, jätaksin Monte Carlo ralli neljapäevase üritusena ja muudaksin Keenia ralli veel pikemaks, et see oleks umbes viis-kuus päeva pikk, et tekitada põnevust nagu vanasti."

"Reede hommikul võiks olla testikatse ning kiiruskatsed algaksid lõunast. Kruusal sõidetavad rallid võiks lõpetada umbes kella kaheksa ajal õhtul ja asfaldil sõidetavad etapid isegi 22-23 ajal. Laupäev oleks samuti pikk ja võistlus lõppeks õhtul.“

„Siis võiks laupäeva õhtul toimuda peale võistlust kõigile kontsert.

"Samuti võiks mõnel rallil pühapäeval olla üks katse, mida läbitakse mitu korda. Katsete vahel võiks olla hoolduspark, mis asub raja lähedal nii, et publik saaks vaadata, kuidas autosid remonditakse ja katseks valmistatakse. Hiljem võiks anda meeskondade külalistele ja VIP-idele võimaluse kaardilugeja kohale istuda. See tooks fännid rallile lähemale."

Lisaks soovis Neuville, et MM-kalendrisse jõuaksid tagasi Argentina ja Walesi rallid.

"Ma tooksin tagasi sellised ikoonilised rallid nagu Argentina ja Wales ning arvan, et nad mõlemad on kandidaadid või tahaksid tagasi tulla."

WRC

toob sinuni Go3