Reklaam sulgub sekundi pärast

WRC

toob sinuni Go3

Meedia: Tšiili MM-ralli vahetatakse teise Lõuna-Ameerika riigi poolt 2025. aastal välja

Ott Tänak ja Martin Järveoja 2019. aastal Tšiili rallil
Ott Tänak ja Martin Järveoja 2019. aastal Tšiili rallil — FOTO: Scanpix

Meedias käivad suured jutud selle üle, et aastast 2025 me ei pruugi enam Tšiili rallit WRC kalendris näha ning selle asemel tuleks hoopis Paraguay ralli

Spordiportaali D10 teatel on WRC promootor jõudnud Paraguay valitsusega majanduslikule kokkuleppele ning nad saavad võõrustamise võimaluse alates 2025. aastast MM-sarjas. Väidetavalt on sõlmitud Paraguayiga juba 3-aastane leping kuni 2027. aastani.

Siiski on Paraguayil veel mõned tingimused vaja täita:

FIA saadikud saadetakse Paraguaysse osalema kahel võistlusel (millest üks on Trans Itapua ralli), mis on korraldajatele WRC-võistluse valmistumisel proovikiviks.

FIA viib läbi teste, et kontrollida, kas WRC võistlust korraldavate territooriumide tervishoiu- ja hotellivõimalused on ka samuti Paraguays piisavad.

FIA-le pakutud võistlus koosneb 320 kilomeetri pikkusest kiiruskatsest, see toimub järgnevates piirkondades: Encarnaciónis, Cambyretá, Nueva Alborada, Santísima Trinidadi, Colonias Unidase, Carmen del Paraná ja General Arigases.

Paraguay ralli võtaks eeldatavasti koha Tšiili rallilt ära, mille leping peaks lõppema 2024. aasta hooaja lõpus. Paraguyaist saaks läbi aega 38. riik, mis oleks seejärel WRC MM-rallit korraldanud. 

WRC

toob sinuni Go3