WRC

toob teieni VIVATBET

Loubet: kuulan Tänakut, kuid meil on väga erinev sõidustiil

Ott Tänak vasakul ja Pierre-Louis Loubet keskel
Ott Tänak vasakul ja Pierre-Louis Loubet keskel — FOTO: Scanpix

M-Sport Fordi rallimeeskonna sõitja Pierre-Louis Loubet andis DirtFishile intervjuu, kus mainis, et tal pole 2019. aasta autoralli maailmameistrilt Ott Tänakult väga palju õppida.

Lihtne oletus oleks, et Pierre-Louis Loubetil on uuelt meeskonnakaaslaselt Ott Tänakult palju õppida, kuna 25-aastane prantslane pole kunagi varem WRC-sarjas tervet hooaega kaasa teinud, samal ajal kui Tänak on võitnud 17 rallit ja tulnud korra maailmameistriks.

Kuid tegelikult see nii pole. Põhjus ei ole selles, et Loubet ei ole huvitatud õppimisest, vaid eestlase õpetustest ei pruugi väga palju kasu olla. Kui DirtFish uuris Loubet’lt, kas ta teeb Tänakuga tihedat koostööd, tuli vastuseks “EI”.

“Oleme üsna erinevad nii seadete filosoofias, kui ka sõidustiili poolest. Kuid kuulan palju, mida ta räägib, sest ta on suurepärane sõitja ja tal on palju kogemusi.”

Head tulemust loodab eestlase tiimikaaslane teha hooaja kolmandal etapil Mehhikos, kuna Rootsi teedel vajab ta enda arvates veel praktikat ning head tulemust väga ei usu.

“Ma arvan, et Rootsi jaoks on mul vaja veel praktikat, kuid usun, et kruusal on mul suurem potentsiaal. Auto on hea ja mulle meeldib sellega kruusal sõita.”

Rootsi ralli algab järgmisel neljapäeval (9. veebruar), kui õhtul sõidetakse esimene kiiruskatse. Järgmise nädala alguses tuleb sport.tv3.ee portaali üles ka Rootsi MM-ralli ajakava. Hoia silm peal!

WRC

toob teieni VIVATBET