WRC

toob teieni VIVATBET

Ott Tänak ja Martin Järveoja tegid Belgias suurepärase esituse ja said Hyundaiga oma esimese võidu asfaldil ning seda tiimikaaslase Thierry Neuville’i kodurallil. Head sooritust proovib nüüd Eesti tandem Kreekas ka kolmandat korda korrata.

Belgias tõestas ka Kalle Rovanperä, et ka tema võib eksida – esimene suurem eksimus sel hooajal ja tulemuseks korralik väljasõit ning saagiks ainult 5 lisapunkti. Neuville valmistas kahjuks oma kodurallil fännidele pettumust ja oli samuti sunnitud eksimuse pärast katkestama.

M-Spordi esinumber Craig Breen võttis eelnevalt mainitud pilootidelt eeskuju ning sõitis juba kolmandat rallit järjest teelt välja ja katkestas. Lisaks sellele suutis eelviimasel katsel ka Adrien Fourmaux välja sõita ning katkestada. Seega ei teeninud M-Spordi sõitjad mitte ühtegi punkti. 

Oliver Solberg andis kriitikutele tagasilöögi. Peale Soome ralli väljasõitu sai noor rallisõitja kõvasti kriitikat nii sotsiaalmeedias kui ka ajakirjanikelt. Belgias tegi ta oma karjääri parima tulemuse, lõpetades neljandana.

Eelmisel aastal lõpetasid Tänak ja Järveoja Kreeka ralli teisel kohal. Nende kahjuks räägib fakt, et nad stardivad reedel teisena, kuid Ott on näidanud, et suudab ka eest startides rallisid võita.

M-Spordi ridades teeb stardi jälle ei keegi muu kui legend Sébastien Loeb ise. Hooaja avaetapi suutis Loeb võita ning samuti näitas ta väga head kiirust nii Portugalis kui ka Keenias. Arvestades tema stardikohta, on ta kindlasti selle ralli üks musti hobuseid ning M-Spordi suur lootus üle mitme ralli hea tulemus kirja saada.

Elfyn Evans on peale keerulist hooaja algust leidnud jälle oma kiiruse ja stabiilsuse. Viimasel neljal rallil on ta kolmel lõpetanud poodiumil ja korra olnud neljas. Kindlasti tuleb ka temal silma peal hoida. Hyundai ridades on tagasi Dani Sordo. Nii Portugalis kui ka Sardiinias oli ta kolmas ning kindlasti ootab võistkond ka sellel korral temalt stabiilset sõitu ja korralikke punkte.

Eesti fännide jaoks on tegu olulise ralliga, sest toimub ka JWRC hooaja viimane etapp ja Robert Virvesel on võimalus tulla JWRC võitjaks. Punktiseis on äärmiselt tihe – neli meest mahuvad tabelis kuue punkti sisse ning võimalus meistriks tulla on kõigil neljal. Kuna JWRCs saab punkte ka iga katsevõidu eest, siis on oluline näidata nii stabiilset kui ka kiiret sõitu. Tuleb ka ära mainida, et JWRC sõitjad saavad viimasel etapil ka topeltpunkte. Lisaks Tänakule ja Virvesele on stardis ka veel Georg Linnamäe.

Hetkel on Rovanperä 203 punktiga tabeli esimene, Tänak 131 punktiga teine, Elfyn Evans 116 punktiga kolmas, Neuville 106 punktiga neljas ja Takamoto Katsuta 92 punktiga viies.

Kreeka etapp algab neljapäeval, 8. septembril ja kokku on Akropolise rallil 16 kiiruskatset, kogupikkusega 303.30 km. TV3 Sport kanali ja uue põlvkonna teleteenuse Go3 vahendusel saab 16 kiiruskatsest vaadata 12 katset.

AJAKAVA:

Neljapäev, 8. september

20.00 SS1 Olympic Stadium (TV6, TV3 Sport Open)

Reede, 9. september

11.25 SS4 Loutraki 2 (TV3 Sport 2)

13.10 SS5 Dafni (TV3 Sport 2)

15.05 SS6 Livadia (TV3 Sport 2)

17.45 SS7 Bauxites (TV3 Sport 2)

Laupäev, 10. september

11.00 SS10 Tarzan 1 (TV6, TV3 Sport 2)

14.30 SS11 Pyrgos 2 (TV3 Sport 2)

15.35 SS12 Perivoli 2 (TV3 Sport 2)

17.00 SS13 Tarzan 2 (TV6, TV3 Sport Open)

Pühapäev, 11. september

09.00 SS14 Eleftherohori 1 (TV6, TV3 Sport 2)

10.10 SS15 Elatia-Rengini (TV3 Sport 2)

13.00 SS16 Eleftherohori 2 (TV6, TV3 Sport 2)

WRC

toob teieni VIVATBET