Kas Ott Tänak suudab oma Sardiinia triumfi korrata?

Tänak meres

Keenias on stardis kolm maailmameistrit – Sébastien Loeb, Sébastien Ogier ja Ott Tänak. Portugalis ebaõnnestusid kõik kolm, kuid Keenias proovivad maailmameistrid uuesti edu saavutada.

Sardiinias oli Tänak väga heas hoos ja võitis oma hooaja esimese MM-etapi. Nüüd tuleb Otil oma head hoogu jätkata ja soov võtta tugev tulemus ka Keenias on suurem kui varem. Eelmisel aastal pidi Tänak leppima Keenias kolmanda kohaga, mil ta auto kojamehed lakkasid viimasel päeval töötamast. Keenias on Eesti meeskonnal ka juubeldamiseks põhjust, sest see on Martin Järveoja 100. MM-ralli. 

Ogieril on sel etapil hea stardipositsiooni ning nüüd saab vaadata, kas see on talle pigem eeliseks või mitte. Portugalis läks Ogieril kaks rehvi ning varu puudumise tõttu pidi üks Sébastienidest katkestama. Loeb sõitis Portugali esimesel päeval kiviseina ning seetõttu lõhkus oma auto vedrustuse. Teisel päeval küll Loeb proovis jätkata, kuid pidi ka teine Sébastien tehnilise vea tõttu katkestama.

Adrien Formaux peab Keenias toime tulema suure pingega – Sardiinia ralli oli tema neljas katkestamine selle hooaja viiest WRC rallist, millest kolm oli tingitud avarii tõttu. Keenias peab prantslane kindlasti ralli lõpuni sõitma, et oma halva hooaja algusele lõpp teha. 

Nagu nägime ka Sardiinias, mängib ilm rallil väga suurt rolli. Prognoositakse, et terve ralli vältel sajab vihma ehk saab näha, kellele ilm soodsad kaardid kätte mängib.

Hetkel on Kalle Rovanperä 120 punktiga tabeliliider, Thierry Neuville 65 punktiga teine, Tänak 62 punktiga kolmas, Craig Breen 52 punktiga neljas ja Takamoto Katsuta 47 punktiga viies.

WRC teeb alguse neljapäeval, 23. juunil ja kokku on Keenia rallil 19 kiiruskatset, kogupikkusega 363.44 km. TV3 Sport ja uue põlvkonna teleteenuse Go3 vahendusel saab üheksateistkümnest kiiruskatsest vaadata tervelt kolmteist.