Reklaam sulgub sekundi pärast

WRC

toob sinuni Go3

Kas heade mälestustega Sardiinia toob Tänakule hooaja esimese võidu? 

Ott Tänak
Ott Tänak — FOTO: Kuvatõmmis videost

Portugali MM-ralli avapäev oli viimaste aastate üks põnevamaid, kuna igal katsel käis armutu võitlus sekundite nimel ning päeva lõpuks oli esiviisik kõigest 18 sekundi sees ja esinelik lausa 5,4 sekundi sees.

Laupäeval hakkasid aga vahed suuremaks minema ning võidu peale jäid võitlema kaks maailmameistrit Sébastien Ogier ja Ott Tänak. Kahjuks oli Tänakul 13. katsel aeglane rehvipurunemine ning sellega kaotati Ogierile väärtuslikku aega. Võitlus kahe sõitja vahel jätkus siiski kuni viimase katseni, kuid peale jäi ikkagi vanameister Ogier, kes edestas lõpuks Tänakut 7,9 sekundiga, kolmanda koha saavutas Thierry Neuville. Uue punktisüsteemi järgi teenis rallilt aga enim punkte just Tänak, kuid kõigest ühe punkti rohkem kui tiitlirivaal Thierry Neuville.

Rallikarussell jätkub Sardiinia ralliga, mida iseloomustavad kuumus ning kiired ja kitsad katsed, mis ei jäta sõitjatele eksimusruumi ja kus iga väike viga saab karistatud. Ralliga katsetatakse ka uut nii-öelda kompaktsemat „sprindi formaati“ järgmisteks hooaegadeks, seetõttu on testikatse alles reedel ning ralli algab pihta reede lõunal.

Eesti rallifännidele seostub Sardiinia ralli heade emotsioonidega, sest Ott Tänak saavutas nii oma esimese poodiumi kui ka võidu just antud rallil. Enim võite Sardiinia rallilt on Sébastien Ogieril ning Sébastien Loebil – mõlemal kokku neli võitu. Portugali ralli võitude rekordi sai Ogier juba oma nimele ning seekord on võimalus tal sama teha ka Sardiinias. Stardis olevatest meestest on ralli võitnud veel Thierry Neuville, Dani Sordo ning Ott Tänak. Lisaks Tänakule on eestlastest stardis veel WRC2 klassis Georg Linnamäe ning Robert Virves ja JWRC klassis Romet Jürgenson.

Sardiinia ralli saab alguse reede pärastlõunal, 31. mail ja kokku on rallil 16 kiiruskatset, kogupikkusega 266.12 km. Go3 Sport ja Go3 televisiooni vahendusel saab vaadata 16 katsest 12 (VAATA SIIT)

Hetkel on Neuville 110 punktiga tabeli esimene, Evans 86 punktiga teine, Tänak 79 punktiga kolmas, Fourmaux 71 punktiga neljas ja Ogier 70 punktiga viies.

WRC

toob sinuni Go3