Reklaam sulgub sekundi pärast

WRC

toob sinuni Go3

Kas Eesti tandem saab Horvaatias lõpuks rallihooajaga ree peale?

Martin Järveoja ja Ott Tänak
Martin Järveoja ja Ott Tänak — FOTO: Hyundai Motorsport

Keenia MM-ralli üllatusi ei pakkunud ning neljandat aastat järjest võitis ralli Toyota võistkonna sõitja. Seekord olid võitjateks Kalle Rovanperä/Jonne Halttunen, kes olid Keenias võidukad ka kaks aastat tagasi.

Valitsev maailmameister oli rallil klass omaette, võites avapäeval kõik kavas olnud kuus kiiruskatset ning edu järgmise ees oli juba 56 sekundit. Kaksikvõidu Toyotale kindlustasid Takamoto Katsuta/Aaron Johnston ning poodiumi viimasel astmel lõpetas väga head hooaja algust tegev M-spordi duo Adrien Fourmaux/Alexandre Coria. Hyundai võistkonna sõitjad olid järjekordselt hädas auto vastupidavusega ja ka ebaõnnega. Võistkonna parimad olid Thierry Neuville/Martijn Wydaeghe, kes lõpetasid ralli viiendal kohal, Esapekka Lappi ning Ott Tänak pidid mõlemad katkestamise tõttu kasutama superralli süsteemi, kuid sellele vaatamata suutsid Tänak/Järveoja lõpetada ralli kaheksandal kohal ning olla kiireimad pühapäeva arvestuses.

Hooaja neljas ralli viib rallikarusselli asfaldile kui ees ootab Horvaatia MM-ralli. Antud ralli on kuulunud MM-kalendrisse alates 2021. aastast ning sai koheselt heakskiidu nii sõitjatelt kui fännidelt, sest katsed on põnevad ja väljakutsuvad ning ralli on igal aastal pakkunud palju põnevust ja draamat.

Horvaatias on oma hooaja teist starti tegemas Sébastien Ogier/Vincent Landais ning samuti Hyundaiga sõitvad Andreas Mikkelsen/Torstein Eriksen. Mikkelsen/Eriksen osalesid ettevalmistuse käigus ka kohalikul rallil Itaalias ning samuti kasutasid ära neile ettenähtud ühe testipäeva, teised sõitjad piirdusid ainult ühe testipäevaga. Eesti rallifännid ootavad kindlasti, et Ott Tänak/Martin Järveoja saaks lõpuks ree peale ja tooksid hea tulemuse. Siiani on hooaja algus olnud pigem pettumust valmistav, kuna nii Rootsis kui ka Keenias katkestati ja lõpetati ralli superralli süsteemis. Lisaks on eestlastest veel stardis WRC2 klassis sõitev Georg Linnamäe ning WRC3 klassis Romet Jürgenson/Siim Oja. Kuidas eestlastel seekord läheb, näeb juba eeloleval nädalavahetusel. 

Horvaatia ralli saab alguse reede hommikul, 19. aprillil ja kokku on rallil 20 kiiruskatset, kogupikkusega 283.28 km. Go3 Sport ja Go3 televisiooni vahendusel saab vaadata 20 katsest 14.

Hetkel on Neuville 67 punktiga tabeli esimene, Evans 61 punktiga teine, Fourmaux 46 punktiga kolmas, Tänak 33 punktiga neljas ja Rovanperä 31 punktiga viies.

WRC

toob sinuni Go3