Reklaam sulgub sekundi pärast

WRC

toob sinuni Go3

Hyundaiga esimese testi teinud Ott Tänak jäi masinaga rahule

Ott Tänak
Ott Tänak — FOTO: Kuvatõmmis videost

Hyundai Motorsport andis 4. oktoobril teada, et Ott Tänak liitub 2024. aasta FIA autoralli MM-hooajaks uuesti nende meeskonnaga.

35-aastane Tänak saavutas aastatel 2020–2022 Korea kaubamärgi all töötades üheksa võitu, kuid otsustas vahetada hiljem tiimi, et liituda 2023. aasta hooajaks M-Sport Fordiga, kus ta alustas oma WRC-karjääri.

Tänak kirjutas oma sotsiaalmeedias järgnevalt: "Olen põnevil, et saan alates 2024. aasta WRC hooajast uuesti Hyundai Motorsportiga liituda. Alates sellest, kui meie teed läksid lahku täpselt aasta tagasi, on meeskond uue tehnilise struktuuri kallal kõvasti tööd teinud. Hyundai Motorspordil on lähitulevikuks selge visioon ja siht ning see veenis mind taas oma jõud ühendama nendega. Samuti ootan huviga koostööd Cyril Abitebouli ja François-Xavier Demaisoniga, kuna nende kogemused ja teadmised motospordis on kindlasti suureks eeliseks kogu meeskonnale. Meie eesmärk selles uues peatükis ei ole midagi vähemat kui võita kõik kolm tiitlit ning uue meeskonnastruktuuriga on meil kõik selle saavutamiseks vajalikud tööriistad olemas."

Peale aastast pausi oli Tänak Lõuna-Prantsusmaal taas Hyundai i20 Rally1 roolis ning eestlase sõnul suutis ta kiiresti hea kiiruse leida.

Motosport.com kirjutab: "2019. aasta maailmameistri kõrgetasemeline naasmine Alzenaus asuvasse meeskonda on juba alanud positiivselt pärast Lõuna-Prantsusmaa Fontjoncouse'i ebatasasel teel tehtud testimist."

"Tänak märkis, et uusimal Hyundai i20 N-l on mitmeid erinevusi ja see on "palju täpsemini häälestatud" võrreldes vähearenenud mudeliga, millega ta 2022. aastal sõitis."

“See oli karm test Dakari-laadsetel teedel, et näha töökindlust ja tegelikult läbisime korralikult kilomeetreid. Olen üsna rahul. Sellised tingimused on ootamas Safaril (järgmise aasta kolmas etapp), nii et see oli raske,” rääkis Tänak Motorsport.com-ile.

"Erinevusi on (autol) kindlasti. Väljastpoolt auto aero näeb juba väga erinev välja."

“Meeskond ei ole vahepeal väga palju (homologeerimise) jokkereid kasutanud, kuid mõned asjad on paremini häälestatud ja töötavad paremini. Ma ei ütleks, et see erineks väga sellest, mis meil toona oli, aga see on nüüd kindlasti palju paremini häälestatud kui siis.”

“Kokkuvõttes võib öelda, et kiiruse poolest tundsin autos ennast kohe alguses hästi."

Tänak vaatab uuele hooajale vastu optimistlikult.

“2022. aasta autol oli tehnilisi probleeme või muid takistusi, kuid juba praegu oli auto jõudlus palju parem kui eelmisel aastal,” lisas Tänak.

WRC

toob sinuni Go3