Reklaam sulgub sekundi pärast

WRC

toob sinuni Go3

Hyundai rallimeeskonna pealik: Tänak peab taset tõstma!

Cyril Abiteboul keskmine
Cyril Abiteboul keskmine — FOTO: Scanpix

Soome ralliportaal rallit.fi kirjutab, et Ott Tänak on sel hooajal jäänud meeskonnakaaslase Thierry Neuville varju.

Soome portaal kirjutab, et kui peale kolme etappi on Thierry Neuville punktitabeli tipus, siis Tänak on paremusjärjestus alles neljandal kohal ning jääb meeskonnakaaslasest juba 34 punktiga maha. 

Möödunud nädalavahetusel toimunud Safari rallil napsas Neuville suuruselt teise punktisumma, kuigi belglane oli üldises paremusjärjestuses alles viies. Hyundai rallimeeskonna pealik Cyril Abiteboul jagas belglase võitlustahte kohta vaid kiidusõnu, kuna Neuville tabas võistluse jooksul mitmeid tagasilööke.

"Meil ​​oli palju probleeme ning pidime kiirelt lahendused leidma ja motivatsiooni hoidma. Thierry suhtumine oli eeskujulik," ütles Abiteboul intervjuus Belgia kanalile RTBF.

Ott Tänak katkestas reedese võistluspäeva Safari rallil pärast kivilt löögi saamist. Viimasel päeval näitas eestlane aga head kiirust ning oli kokkuvõttes pühapäevase võistluspäeva kõige kiireim. Lisaks oli eestlane punktikatsel teine. Tänak sai nädalavahetusest kirja lõpuks 12 punkti.

Kõigele vaatamata on Tänaku hooaja algus valmistanud pettumuse. Tiimi boss Abiteboul esitas Eesti staarile nõudmise.

"Usun, et see hooaeg tuleb nii tihe, et ükski sõitja ei saa loota ainult oma sõiduoskustele. Autosid on vähe, aga konkurents on nii tihe, et määrav on intelligentsus ja järjekindlus, aga eelkõige töökus. Ja ma arvan, et Ott on nii tugev sõitja, et ta pole oma karjääri jooksul pidanud veel lisatööd tegema, et meistritiitlile jõuda. Usun, et Thierry võib selles küsimuses olla inspiratsiooniks ja eeskujuks, ütles Abiteboul."

"Thierry`l on olnud töö ja pühendumise poolest tähelepanuväärne hooaja algus. Tema suhtumine meeskonda ja sõnavõtud on asjakohased, intelligentsed ja läbimõeldud – isegi siis, kui asjad ei lähe hästi. Ott peab taset tõstma," mainis tiimipealik lõpetuseks.

WRC

toob sinuni Go3