WRC

toob teieni VIVATBET

Hea uudis! Sportlaste arvamus peaks edaspidi olema WRC-sarjas rohkem kuulda

Ott Tänak ja Kalle Rovanperä
Ott Tänak ja Kalle Rovanperä — FOTO: Scanpix

WRC otsis pilootide ning kaardilugejate seast eestkõnelejat, kes annaks WRC aruteludesse sportlaste poolset sisevaadet. Kuigi algselt keegi seda kohta omale ei soovinud, siis nüüd võttis selle töökoha vastu Elfyn Evansi kaardilugeja Scott Martin.

Täna hommikul sai inglasest (Scott Martin) esimene täiskohaga autoralli MM-i võistleja, kes osales aktiivselt WRC komisjoni koosoleku, kirjutab ralliportaal DirtFish.

Selle nädala alguses teatas DirtFish FIA ja WRC Promoteri soovist saada tulevikku kujundavatel kohtumistel ka osalejate (sportlaste) hääl. 

“Ma arvan, et see on päris suur asi, et olla esimene võistleja sellel positsioonil. Ootan väljakutset huviga,“ sõnas Scott Martin.

“Pole saladus, et sõitjate ja kaassõitjate vahel on toimunud korralik jutuajamine ja ma arvan, et pole saladus öelda, et oleme tundnud, et meie häält ei võeta kuulda!  Jah, meil on olnud hääl, kuid mõnikord oleme pidanud selle hääle oma meeskondade või meedia kaudu kuuldavaks tegema.”

“Meie hääle kuulda võtmine on väga oluline ja ma tahan tänada FIA-d ja WRC promootorit, et nad andsid meile (võistlejatele) võimaluse aidata kujundada tulevikku.”

Ühelgi teisel tehase Rally1 auto kaardilugejal pole nii palju kogemusi kui Martinil. Tema debüüt WRC-sarjas toimus 19 aastat tagasi koos Matthew Wilsoniga.

“WRC-s sõitjaid ja kaassõitjaid esindava laua taga istumine on vastutus, mida võtan väga tõsiselt, kuid see on ka tõeline au.”

Pikemalt saab lugeda SIIT 

WRC

toob teieni VIVATBET