Reklaam sulgub sekundi pärast

WRC

toob sinuni Go3

FIA võib WRC uuest punktisüsteemist loobuda

Ott Tänak (2022. aastal)
Ott Tänak (2022. aastal) — FOTO: Scanpix

Rahvusvaheline autospordiliit FIA kinnitas, et uuest hooajast võetakse autoralli MM-sarjas kasutusele uus punktisüsteem, mis on juba enne esimese etapi algust tekitanud palju poleemikat.

Vana punktisüsteemi murekohaks oli, et viimasel võistluspäeval polnud tihti pinget, kuna vahed olid suured ning enamus sõitjad säästsid rehve ning kulgesid lihtsalt viimase päeva läbi ning hakkasid "vajutama" alles punktikatsel.

Kui lõppenud hooajal teenis võitja 25, teine koht 18, kolmas 15 punkti ning ülejäänud esikümne sõitjad 12, 10, 8, 6, 4, 2, 1 punkti, siis uuest aastast teenivad esikümne sõitjad punkte nii, et võitja saab 18, teine koht 15, kolmas 13 ja 4-10 koht vastavalt 10, 8, 6, 4, 3, 2, 1 silma. Need punktid jagatakse välja laupäevaõhtuse paremusjärjestuse põhjal. Küll aga ei tohi laupäeval punktikohal lõpetanud sõitja pühapäeval katkestada, muidu jäädakse punktidest ilma.

Viimaseks võistluspäevaks on aga FIA välja mõeldud uue punktisüsteemi, kus pühapäevase võistluspäeva parim teenib lisaks 7 punkti, teine koht 6, kolmas 5, neljas neli, viies kolm, kuues kaks ja seitsmes ühe punkti.

Punktikatse jääb samasuguseks nagu eelmisel hooajal (esimesed viis saavad vastavad 5, 4, 3, 2 ja 1 punkti), seega on igal rallil võimalik endiselt teenida maksimaalselt 30 punkti.

Nüüd on aga Rahvusvahelise autoliidu allikas DirtFishi ralliportaalile kinnitanud, et võivad uuest punktisüsteemist loobuda ja juba hooaja kestel vana punktisüsteemi tagasi kasutusele võtta.

FIA esindajad kinnitasid DirtFishile, et nad on valmis muutma vastuolulist autoralli MM-punktisüsteemi, mis võetakse esmakordselt kasutusele sel nädalal algaval Monte Carlo rallil.

Paljudele sõitjatele pole uue punktisüsteemi muudatused aga meeltmööda olnud ning FIA kinnitas, et vajadusel ollakse valmis hooaja jooksul punktisüsteemi vahetama.

"Ütlesime meeskondadele, kelle sooviks see oli, et teeme nii nagu tahate, aga võite kindlad olla, et hoiame sellel muudatusel pingsalt silma peal. Kui me tunneme, et see on liiga segane ja spordialale kahjulik, siis oleme valmis muutusteks ning ei karda neid ka keset hooaega ellu viia."

"Mõistame probleemi, mis oli varasemalt pühapäeval võistlemisega, kuid kas see uus punktisüsteem on ikka parim lahendus? Kui pole, siis muudame seda,“ vahendab Dirtfish FIA allika sõnu.

 

Autoralli MM-sarja hooaeg on nähtav ka sel aastal Go3 Sport kanalites! Rallistuudio ja loetud kiiruskatsed TV-6 s ning Rallistuudio striim nähtav lisaks Sport.tv3.ee portaalis. Lisaks on kõik olulisemad uudised leitavad Facebooki leheküljel Spordiuudised.

WRC

toob sinuni Go3