WRC

toob teieni VIVATBET

Esapekka Lappi: võitleme Mehhiko rallil võidu nimel

Esapekka Lappi
Esapekka Lappi — FOTO: Scanpix

32-aastane Soome rallisõitja Esapekka Lappi sihib Mehhiko MM-rallil kõrget kohta. “Meil on kõik võimalused võidu nimel võidelda.”

Hyundai rallimeeskonna piloot Esapekka Lappi läheb järgmisel nädalavahetusel Mehhiko MM-rallile suurte ootustega.

Hooaja kaks esimest võistlust pole soomlasele soovitud tulemust toonud, kuid Mehhikos on head võimalused selleks loodud. Hetkel on Lappi 15 punktiga WRC sarjas seitsmendal kohal, seega on stardikoht Mehhiko kruusarallil vähemalt soodne.

„Mehhiko on alati eriline võistlus. Mootori võimsus langeb suure kõrguse tõttu. Ka temperatuurid on kõrged, seega on huvitav näha, kuidas uus hübriidseade väljakutsega toime tuleb. Meie stardipositsioon peaks olema hea, sest eessõitvad autod on juba sõiduliinid puhastanud,“ sõnas Lappi Hyundai pressiteate vahendusel.

“Eesmärk on sõita ühtlane ja tugev nädalavahetus. Arvan, et väärime seda pärast kahe esimese etapi katsumusi. Arvan, et meil peaks olema kõik võimalused esikoha eest võidelda.”

Toyota ja M-Sport Ford testisid Mehhiko etapi jaoks Hispaanias Almería piirkonnas. Hyundai tegi oma testsõidud ka Hispaanias, kuid Huelvas.

„Mehhiko ralli kiiruskatsed on tegelikult Rootsi võidusõidu täielik vastand. Katsed on aeglased ja väga tehnilised. Kuna teel on ka lahtist kruusa, siis on ühtlasi libe. Seetõttu peab heas korras olema eelkõige masina tagumine osa,“ mainis Lappi.

32-aastane Soome piloot on Hyundai Rally1 autoga juba üsna tuttavaks saanud, kuid see on esimene kord kruusal, nii et sooritus jääb mõistatuseks. Lappi ja Hyundai teiste sõitjate vaatevinklist on aga paljutõotav see, et Korea autotootja oli eelmisel hooajal konarlikel ja kõvadel kruusavõistlustel väga tugev.

“Hyundaiga on natuke teistmoodi sõita kui minu eelmise aasta autoga (Toyota). Siiski pole selle autoga raske sõita. Kui saaksin midagi muuta, siis diferentsiaalilukke. Selliseid asju tuleb aga teha klassifikatsioonijokkerite kaudu, nii et ma ei tea, kas see on võimalik, resümeerib Lappi autoralli MM-i kodulehel.

“Meeskonnas on hea sisekliima ja arvan, et võime Mehhikosse julgelt minna.”

Mehhiko MM-ralli algab Eesti aja järgi reede varahommikul.  

Tule ennusta ennusta, kes võidab WRC Mehhiko etapi ja võida Terminali kinkekaart!

WRC

toob teieni VIVATBET