Võru Võrkpalliklubi/Barrus avalikustas esimese mängija – Lüütsepp: näen temas suurt arengupotensiaali

Üle mitmete aastate taas Eesti meistriliigas oma suurtoetaja Barruse abiga kaasa lööv Võru Võrkpalliklubi andis sotsiaalmeedias teada esimesest liitujast, kelleks on 20-aastane Rasmus Meius.

Viimasel kolmel hooajal kaitses 190-sentimeetrine nurgaründaja TalTechi värve ja saavutas klubiga möödunud võrkpalliaastal Balti liigas hõbeda ning Eesti meistrivõistlustel pronksi. Varasemalt  Eesti noortekoondiseid esindanud Meius teenis tänavu esmakordselt kutse A-koondisesse. Samuti pole tallinlase jaoks võõras ka rannavõrkpall. Juba mitu suve on ta koos paarilise Kaur Erik Kaisiga võtnud skalpe mitmetelt suurtelt rannahuntidelt ja esinenud edukalt juunioride Euroopa meistrivõistlustel.

Meius, kes sündis samal aastal, kui Eestis peeti seni ainus Eurovisiooni finaalvõistlus, lausus ummamuudu linna klubiga liitumise kohta järgnevalt: „Huvi hakati tundma esimest korda kohe peale eelmise hooaja lõppu, siis jäi läbirääkimistega väike paus sisse. Koondise laagris kutsus Oliver mind kohvile ja siis muutus jutt juba päris konkreetseks. Otsus Lõuna-Eesti meeskonnaga käed lüüs liiga raske polnud. Kindlasti oleks mul mugavam kuskil Tallinna klubis mängida, aga tean, et enese arendamiseks on just Võru õige samm.”

Mida on öelda emotsionaalsel pallivõluril aga tuleva hooaja ja peatreener Oliver Lüütsepa kohta?

“Ootuseid ja lootuseid on praegu raske peale panna, sest ma täpselt ei tea, mis sats meil kokku tuleb. Aga minu isiklik eesmärk on võimalikult palju uuel võrkpalliaastal õppida ja areneda ning anda endast kõik, et Võru oleks taas tipus!”

„Oliver tundub väga professionaalne ja pühendunud treener. Mina olen temaga kokku puutunud ainult selle üsna lühikese koondise perioodi ja selle ajaga jättis ta mulle väga hea mulje. Ootan temaga koostööd väga!”

Sõna sai ka klubi peatreener ise: „Loomulikult on mul hea meel Rasmuse liitumise üle. Tegemist on noore mängumehega, kes Taltechi võistkonnas kogus juba omajagu kogemusi ja karastust. Näen temas veel suurt arengupotentsiaali. Ta on osav mängumees ja olen kindel, et stabiilsuse ja füüsilise võimekuse lisandudes teeb ta järgneva aasta jooksul mängutasemes sammu edasi.”