Võru Barrus teenis esimese võidu, viis geimi võidelnud Pärnu pidi kaotusega leppima

Võru Barruse ja Selver/TalTechi kohtumine
Võru Barruse ja Selver/TalTechi kohtumine — FOTO: Andri Tallo/Võru Barrus VK

Cornimet liigas avas tänasega võiduarve Võru Barrus Võrkpalliklubi, Pärnu Võrkpalliklubi sai mängida viis geimi ning pidi lõpuks kaotusega leppima.

Võru Barrus võõrustas kodusaalis Robežsardze/Riia meeskonda ning teenis 3:0 (25/13, 25/21, 25/21) võidu. Mängu statistika on tehnilistel põhjustel poolik. Võrul on nüüd kirjas võit ja kaotus ning sellega ollakse tabelis kolmandad, Riia on samuti 3 punktiga Võru seljataga.

Pärnu Võrkpalliklubi kohtus samuti kodupubliku ees Ezerzeme/DUga ning selles mängus läks võitja selgitamiseks vaja viit geimi. Lõpuks suutis tulemusega 3:2 (16/25, 25/27, 25/21, 28/26, 15/12) peale jääda Läti klubi.

Pärnu edukaimaks kerkis 20 punktini (+10) jõudnud Toms Švans, 16 punkti (+7) lisas Andrus Raadik ja 10 (+5) Markus Uuskari. Lätlaste parim oli 27 punktiga (+15) Sandis Vilcans.

Pärnu jäi vastasele alla vastuvõtul – 37% vs 40% ja ka rünnakuid lahendasid paremini lätlased – 43% vs 52%. Blokist teenisid Pärnu mehed 7 punkti nagu ka vastased. Servil lõid Rainer Vassiljevi hoolealused 6 ässa ja Ezerzeme 9 ning eksimusi kogunes servil vastavalt 16 ja 23.

Tabelis on Pärnu 1 punktiga eelviimane, Ezerzeme asub 2 punktiga viiendal real.

Homme toimub Eestis samuti kaks kohtumist, kui täiseduga liigatabeli tipus olev Tartu Bigbank võõrustab kell 15.00 Riia meeskonda ja kahe kaotusega Selver x TalTechile sõidab pühapäeval kell 17.00 külla Ezerzeme/DU.