Võru Barrus alistas Selver/TalTechi ja viis poolfinaali tagasi Võrru!

Võru Barrus VK meeskond
Võru Barrus VK meeskond — FOTO: Andri Tallo/Võru Barrus VK

TalTechi spordihoones peeti Eesti meistrivõistluste poolfinaalseeria kolmas kohtumine Selver/TalTechi ja Võru Barrus Võrkpalliklubi vahel, millest väljus 3:1 (25:21, 16:25, 25:20, 28:26) võiduga Võru meeskond ning viis seeria seega tagasi Võrru, kirjutab volley.ee.

Selver/TalTech juhib seeriat nüüd mängudega 2:1. Seeria neljas mäng toimub 19. märtsil kell 17.00 Võrus ja vajadusel viies Tallinnas 22, märtsil kell 19.00.

Täna olid võitjate resultatiivseimad võrdselt 18 punktiga John Hatch (+12) ning Matthew Slivinski (+8), Rasmus Meiuse arvele jäi 13 silma (+4) ja Sten Perillus lisas 11 punkti (+8). Võru meeskonna vastuvõtt oli vaid 29%, ent rünnakuid lahendati 42-protsendiliselt, blokist saadi 12 punkti ja servil löödi 7 ässa ja tehti 11 viga.

Selver/TalTechi edukaim oli 21 punktiga (+13) Oliver Orav, Rauno Tamme arvele jäi 14 (+9) ja Andri Aganitsa arvele 11 punkti (+10, sh 5 blokki). Selveri vastuvõtt oli 45% ja rünnak samuti 45%, blokist saadi 9 ja servilt 3 punkti (13 viga).

Mängu käik:

Selver/TalTechi algkoosseis: Leo Meyer, Rauno Tamme, Oliver Orav, Denis Losnikov, Andri Aganits, Marx Aru, liberod Alari Saar ja Johan Vahter.

Võru algkoosseis: Garrett Zolg, Matthew Slivinski, John Hatch, Rasmus Meius, Sten Perillus, Tarvo Täht, libero Cris Karlis Lepp.

Tasavägise mängu alguse järel teenisid Võru mehed 8:8 seisult järjest neli punkti ja Selveri peatreener Andres Toobal kasutas esimest mõtlemisaega. Kodumeeskond tuli korduvalt kahe punkti kaugusele, ent iga kord käristas Võru vahe taas kolme või neljapunktiliseks. Esimese geimpalli teenis Võru Hatchi rünnaku järel seisul 24:20, ent seda ei suudetud realiseerida. Teine aga küll ja nii võitis Barrus geimi 25:21.

Teist vaatust alustas Võrul sidemängijana Maksim Ševtšenko ja tempodest tuli Tähe asemel platsile Mattias Rahuoja, ülejäänud koosseisud olid samad. Parema stardi said Selveri mehed, minnes Tamme rünnaku järel juhtima 8:4. Punkt Losnikovilt ja Aganitsa blokk tegid vahe juba kuuepunktiliseks (10:4) ning Võrul naasis platsile Zolg. Selles geimis Võru enam mängu tagasi tulla ei suutnud ja Selver võitis selle 25:16.

Kolmandas geimis pääses Võru Slivinski punkti järel 7:4 eduseisu ning varsti oldi pärast Orava autirünnakut ees 12:6, kodumeeskond võttis mõtlemisaja. See geim kulges sarnaselt eelmisele ühe meeskonna suures eduseisus, Selver/TalTech saatis geimi keskel platsile Jan Markus Üpruse ja Tristan Tähe (Tamme ja Losnikovi asemel), hiljem sekkus veel Helger Hääl. Tallinna klubi tuli veel nelja punkti kaugusele, ent ei enamat ja Võru võidunumbrid olid 25:20.

Neljandas geimis naasid põhimehed platsile. Selveri 5:1 eduseisul kasutas Võru peatreener Oliver Lüütsepp esimest mõtlemisaega. Võru toibuski ja viigistas 5:5, time-out Toobalilt. See geim kulges tasavägiselt, geimi keskel viis Slivinski pommlöök Barruse 16:14 juhtima ning Zolgi hanitus andis Võrule geimi lõpu eel 18:14 edu, Toobalilt time-out. Vahepeal viiepunktiliseks kärisenud vahe suutis Selver/TalTech aga veel minimaalseks mängida (22:21) ning Marx Aru viigistas seisu 22:22. Slivinski eksimus andis geimpalli Selverile seisul 24:23, ent Slivinski parandas kohe oma vea ja viigistas 24:24. Võimas rünnak Meisuselt andis matšpalli Võrule seisul 25:24, ent seda ei realiseeritud. Uuesti Meius – 26:25! Ent sedagi ei suutnud Võru realiseerida ja seis viigis 26:26. Slivinskilt taas uus matšpall seisul 27:26 ja selle realiseeeris Rahuoja serviäss! Geim Võrule 28:26 ja mäng Võrule 3:1.

Esimene finalist selgus eile, kui Tartu Bigbank sai kolmandas kohtumises 3:0 jagu Pärnu Võrkpalliklubist.

Vaata ajakava.

2023. aasta võrkpalli Eesti meistrivõistlused on pühendatud Eesti Olümpiakomitee 100. sünnipäevale. Võistlusel esikolmikusse jõudnud sportlased teenivad EOK 100 erikujundusega Eesti meistrivõistluste medalid.