Reklaam sulgub sekundi pärast

Võrkpallikoondiste peatreenerite kommentaarid EM-i vastaste kohta

fabio-soli2
fabio-soli2 — FOTO: volley.ee

Eile loositi Itaalias naiste ja meeste 2023. aasta Euroopa võrkpallimeistrivõistluste alagruppide koosseisud.

Eesti naiskond mängib Tallinnas toimuval alagrupiturniiril koos Soome, Hollandi, Prantsusmaa, Slovakkia ja Hispaaniaga. Meeste koondis loositi ülitugevasse alagruppi, kus vastasteks võõrustav Itaalia ning Serbia, Saksamaa, Belgia ja Šveits. 

Uurisime rahvuskoondiste peatreeneritelt vahetult peale loosimist nende esimesi mõtteid, vahendab volley.ee

Naiste koondise peatreener Alessandro Orefice arvas vastaste kohta nii: “Napoli on üks minu kodulinnadest ja seepärast oli minu jaoks loosimist uskumatult põnev ja ülev jälgida. Loositulemuste üle ma kurta ei saa, pigem olen õnnelik ja arvan, et oma parimat võrkpalli mängides oleme võimelised konkureerima alagrupist edasipääsu nimel." 

"Holland toob Eestisse naiste võrkpalli absoluutse tipptaseme. Nad pakuvad võrkpallisõradele suurepärast vaatemängu ja on kindlasti meie alagrupi favoriidid ning suure tõenäosusega alagrupi võitjad," rääkis Orefice. 

"Prantsusmaa naiskond on viimase paari aasta jooksul oma kvaliteeti väga palju parandanud. Olen seda arengut saanud ise sealsete klubide juures töötades lähedalt jälgida, ma tunnen mängijaid ja nende taset, aga see annab meile ka võimaluse nende vastu taktikaliselt parem ettevalmistus teha." 

"Slovakkia on koosseissu vaadates ühe tsükli lõpus, ms tähendab, et nende koosseis on kombinatsioon väga kogenud mängijatest ja väga noortest talentidest. Hispaania mängustiili iseloomustab jõulisus ja agressiivsus. Need kaks on naiskonnad, kelle vastu tulevad meil samuti väga rasked mängud, aga kui oleme hästi valmistunud, siis usun, et meil on võimalusi." 

"Soome on meie kallis naaber, keda tunneme hästi, sest oleme nendega viimastel aastatel palju mänginud. Teame soomlannade mängustiili, see on kiire ja jõuline, aga loomulikult saab naabrite vastu meie eesmärk olla vaid võit." 

Meeste koondise peatreener Fabio Soli ütles, et tal on ülitugevat alagruppi kommenteerida lihtne, sest vastased on väga tugevad ja seetõttu saavad kõik mängud olema meie jaoks väga rasked: “Arvan, et meie grupp on selgelt kõige tugevam nelja alagrupi seas, sest meie gruppi sattusid kokku tervelt kolm Euroopa absoluutset tippu – Itaalia, Serbia ja Saksamaa." 

"Aga me ei tohi end lasta sellest heidutada, peame ikkagi keskenduma oma mängule ja me kindlasti üritame alagrupist edasipääsu. Selleks peame EM-finaalturniiril näitama oma parimat võrkpalli. Sel suvel teeme kindlasti palju tööd selle eesmärgi nimel, peame vähem mõtlema vastaste peale ja rohkem oma mängu parandamisele, et olla platsil parimas vormis just septembris.” 

Naiste 2023 EM-finaalturniir toimub 15. augustist kuni 3. septembrini, Tallinna alagrupis on mängud 16. kuni 23. augustini. 

Meeste 2023 EM-finaalturniir toimub 28. augustist kuni 16. septembrini.