Volle Akadeemia kutsub lapsi ja täiskasvanuid septembris algava sisehooaja treeningutele

Volle Akadeemia pere
Volle Akadeemia pere — FOTO: Volle Akadeemia

Peagi algavale uuele rannavolle sisehooajale vastu astuv Argo Araku poolt loodud Volle Akadeemia laiendab treeninggruppe. Uudisena avatakse lisaks 7-9-aastaste laste gruppidele ka 10-13-aastaste laste treeninggrupid. Samuti jätkuvad trennid erineva tasemega täiskasvanutele. 

Lastele liivas meeldib ja huvi treeningu vastu on suur, teab Argo Arak. “Nooremas vanuses on sobiv alustada pallitunnetuse ja koordinatsiooniharjutustega ning vanematele lastele pakub rannavolle head vaheldust saalivõrkpallile,” tõdeb Arak. Mõlemasse vanuserühma on oodatud nii täiesti algajad kui ka juba võrkpalliga tutvust teinud noored. “Kuna reedeti treenime samal ajal, saame juba vastavalt lapse oskustasemele harjutusteks õiged grupid tekitada ja ei hoia niiväga vanusest kinni, vaid arvestame pigem tehnilist taset, et laste arengut maksimaalselt toetada.”

Uuel hooajal viivad Araku kõrval treeninguid läbi Merilyn Jõearu, Andres Leismann, abiks käib ka Meelis Pikkpõld. Kõik treenerid on läbinud rannavolle baaskoolituse ning uuena liitub Volle Akadeemiaga Tartust pärit südikas Steven Kabanen. Kabanen on sarnaselt Arakule EKR V taseme võrkpallitreener. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli kehalise kasvatuse ja spordi bakalaureuseõppe ning on hetkel omandamas TÜ kehalise kasvatuse ja spordi magistrikraadi. Treenerina on Kabanen toimetanud Nõo rannahallis. “Meil on hea meel, et saame pakkuda liikmetele kõrgetasemelist treeningut läbi kvalifitseeritud treenerite. Eriti oluline on see meie arvates laste treeningutes,” sõnab Arak uue liituja kohta.

Lisaks lastele on Volle Akadeemiaga liituma oodatud kõik rannavolle huvilised olenemata oskustasemest. Loodud on grupid algajatest kogenud harrastajateni. Registreeruma on oodatud kõik regulaarsetest treeningutest huvitatud inimesed, kes liituvad Akadeemiaga terveks hooajaks september – mai.

Milliste mõtetega läheb uuele hooajale vastu peatreener Arak? “Ikka rõõmuga! Mul on hea meel näha Eesti rannavolle kogukonna kasvu ja uute klubide teket. Ise ootan erilise huviga laste jõudsat kasvu, et nende arengule hoogu juurde anda. Tore on see, et saame huviliste suurenemise tõttu paar uut gruppi avada ning loomulikult tervitan meie uut treenerit. Lisaks muidugi on mul hea meel, et senised treenerid jätkavad, meie liikmed on leidnud igaüks oma ning tekkinud on tõeline Volle Akadeemia pere tunne. Nii et muud pole rohkem midagi kui trennis näeme!”

Tallinnas Ülemiste Beach House’is (kuue väljakuga suurim rannaspordikeskus Eestis ning Baltikumi kõrgeima laega spordihall (15 meetrit)) tegutseva Volle Akadeemia teise hooaja numbrid olid päris ägedad. Möödunud hooajal anti 400 trenni, millest sai osa üle 120 õpilase, kellest 90 protsenti on Akadeemia püsiliikmed.

Registreerumisvorm lastele

Registreerumisvorm täiskasvanutele

Treeningrühmad ja -ajad:

Esmaspäeviti

17:30-19:00 B/C tase NAISED. Treener Andres Leismann.

19:00-20:30 C tase. MEHED. Treenerid Argo Arak ja Andres Leismann.

19:00-20:30 B tase. MEHED (kogenud harrastajad). Treenerid Argo Arak ja Andres Leismann.

Teisipäeviti

08:00-09:30 B/C tase. MEHED. Treener Argo Arak.

14:30-16:00 LAPSED 7-9aastased. Treener Merilyn Jõearu.

16:00-17:30 C/D tase. SEGA. Treener Merilyn Jõearu. GRUPP TÄIS!

Kolmapäeviti

18:30-20:00 B tase. NAISED (kogenud harrastajad). Treener Argo Arak.

19:30-21:00 ALGAJAD SEGA. Treener Steven Kabanen.

Neljapäeviti

08:00-09:30 C tase. MEHED harrastajad. Treener Argo Arak. GRUPP TÄIS!

12:00-13:30 D tase. SEGA algajad. Treener Argo Arak.

Reedeti

14:30-16:00 LAPSED 10-13 aastased. Treenerid Argo Arak ja Steven Kabanen.

14:30-16:00 LAPSED 7-9 aastased. Treenerid Argo Arak ja Steven Kabanen.

Pühapäeviti

16:30-18:00 ALGAJAD. Treener Merilyn Jõearu.

18:00-19:30 C tase SEGA. Treener Merilyn Jõearu.

Argo Arakul on EKR-i (Eesti Kutsekvalifikatsiooni Raamistik) 5-s treeneri tase. Tal on 5 Eesti rannavolle meistritiitlit, millest esimene saadud aastal 1997; edasi 2008; 2011; 2012 ja viimane 2021.a. meistrivõistlustel. Ta on treeninud Selveri noorsportlasi 8 aastat. Teeninud välja naiskondade parima treeneri tiitli ning varasemast ajast kodulinnas Viljandis ka parima noortetreeneri tiitli. Käesoleval aastal jätkab Arak Selveris noortetreenerina ja TLÜ esiliiga meeskonna peatreenerina.