Virumaa võrkpallipäevakud tõid Rakverre ja Jõhvi lustima rohkem kui 200 last

— FOTO: volley.ee

EVF osales traditsiooniliste koolikülaskäikude raames Virumaa võrkpallipäevakutel Rakveres ja Jõhvis. Rohkem kui 200 lapsele jagasid võrkpalliõpetusi Eesti koondislane Valentin Kordas ja EVF-i spordidirektor, endine rahvusmeeskonna kapten Kert Toobal, kirjutab volley.ee.

Nagu tavaks saanud, tõi EVF koolidele omalt poolt kingituseks võrkpalle. Kokku osales kahe päeva jooksul võrkpallipäevakutel üle 200 lapse kümnest eri koolist. Rakveres olid Virumaa võrkpallimaestrote Mati Meriranna ja Jaan Rummi nõudlike pilkude all kohale tulnud Rakvere Reaalkooli, Rakvere eragümnaasiumi, Kadrina keskkooli ja Näpi kooli lapsed ning Jõhvis kohaliku põhikooli ja Kohtla-Järve kooli lapsed.

Treeneritest aitasid võrkpalliõpet teostada ka kohalikud maa soolad, Rakveres Jarmo Neuhaus ning Jõhvis Kristjan Palm ja Mehis Täpp. Võrkpallitundides õpetati Valentin Kordase ja Kert Toobali juhtimisel lastele ülalt- ja altsöödu tehnikat ning Kert demonstreeris ka oma võimet ülaltsööduga kooli laed tolmust puhtaks pühkida.

Tunnid lõppesid lisaks autogrammide jagamisele ka küsimuste esitamisega, kus lapsed said muuhulgas teada, kuidas Valentin 9-aastasena alustas treeninguid Sillamäelt Narva sõitmisega ja mis võite peab Kert Toobal oma karjääri kõige tähtsamateks.

Kordas: ei ole ammu nii palju autogramme jaganud

Kohalik kangelane Valentin Kordas oli positiivselt üllatunud laste aktiivsest kaasalöömisest ja tunnistas, et ei ole ammu nii palju autogramme jaganud kui seekord koolilastele. “Hea meelega teen ka edaspidi taolistes ettevõtmistes kaasa,” ütles ta.

Kert Toobal rõhutas koolikülaskäikude vajalikkust ja tõdes, et kui kasvõi mõne lapse sellise külaskäigu tulemusena võrkpalli või üldse spordi juurde toome, on ülesanne kuhjaga täidetud. “Rakveres ja Jõhvis kohtasin väga palju siirast liikumisrõõmu,” kiitis Toobal nähtut.

Virumaa võrkpallipäevakute peakorraldaja Kert Rang lisas omalt poolt, et läbi tippmängijate oskuste nägid lapsed võrkpalli helget poolt. “Andsime noortele esimesed puuted, millele said kaasa lüüa ka kohalikud kehalise kasvatuse õpetajad. Loodame, et pisik jäi külge ja Virumaal muutub võrkpall veel populaarsemaks nii koolides kui spordihallides,” ütles Rang ja lisas: “suured tänud ka Lääne- ja Ida-Virumaa koolide esindajatele, Rakvere Spordikeskusele ja Jõhvi Spordihallile.”