Viljandi Metall jäi vaatamata imelisele tagasitulekule alla Barrus/Võru Võrkpalliklubile

Barrus/Võru Võrkpalliklubi blokis
Barrus/Võru Võrkpalliklubi blokis — FOTO: Marko Saarm/Sakala

Naiste Meistriliigas serveeris üllatuse Barrus/Võru Võrkpalliklubi, kes võitis endast mitmeid kohti eespool asuva Viljandi Metalli. Võidulisa teenis ka Rae Spordikool/VIASTON, kirjutab volley.ee.

Turniiritabeli teise Viljandi Metalli ja enne tänast kuuendal kohal paiknenud Barrus/Võru Võrkpalliklubi kohtumine kujunes kolmegeimiliseks, kui 3:0 (25:22, 26:24, 25:15) võidu võttis võõrsil mänginud Võru naiskond. Kohtumise põnevaimad sündmused toimusid teise geimi lõppfaasis, kui detsembri keskel Eesti karikafinaalis mänginud viljandlannad tegid 17:24 kaotusseisus imelise vahespurdi, viigistades seitsme järjestikuse punktivõiduga mänguseisu. Geimivõiduks koduvõistkond harvanähtavat tagasitulekut siiski vormistada ei suutnud, kui võrulannade kaks järjestikust punkti tähendasid võõrustajate 24:26 kaotust.

Salme Adeele Hollas tõi võitjatele 15, Haide Haring 13 ning Hanna-Liisa Ilves ja Aigi Jukk võrdselt 9 punkti. Koduvõistkonna resultatiivseimaks tõusis 14 punkti kogunud Kerttu Lääne. Võru esindus pani võidule aluse Viljandi naiskonnast selgelt parema rünnakuga, kui võitjad lahendasid rünnakuid 37-protsendiliselt ja kaotajad 26-protsendiliselt.

Koduväljakueelist ei suutnud ära kasutada ka enne tänast viiendal tabelireal paiknenud Viimsi/Tallinna Ülikool, jäädes 0:3 (19:25, 21:25, 25:27) tulemusega alla neljandat kohta hoidvale Rae Spordikool/VIASTONile. Mängu statistika kättesaadav ei ole.

14 punkti kogunud Viljandi Metall jätkab turniiritabeli teisel kohal ja 11 punkti teeninud Rae Spordikool/VIASTON neljandal kohal. Seitse punkti teeninud Barrus/Võru Võrkpalliklubi tõusis tänase võiduga viiendaks, ühe punkti vähem kogunud Viimsi/Tallinna Ülikool langes kuuendaks.

Naiste Meistriliiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN