Viljandi Metall asus kindla võiduga veerandfinaali juhtima

Viljandi Metall
Viljandi Metall — FOTO: Gertrud Alatare

Põhiturniiril kolmanda koha saavutanud Viljandi Metall asus naiste Eesti meistrivõistluste veerandfinaalseeriat põhiturniiri kuuenda TBD Pharmatech Tartu vastu juhtima, võttes avamängus kindla võidu, kirjutab volley.ee.

Koduseinte toetust nautinud favoriit Viljandi loovutas esimeses geimis 16 ja teises 19 punkti. Kodupubliku rõõmuks kujunes kohtumine kolmegeimiliseks, kui kolmandas geimis 25:16 tulemusega peale jäänud Viljandi võttis 3:0 (25:16, 25:19, 25:16) võidu. Ka põhiturniiri omavahelistes kohtumistes viljandlannad TBD Pharmatech Tartule geimi ei loovutanud.

Rünnakul 37-protsendilist efektiivsust näidanud Renate Pikk panustas võitu 19 (+8) ja Kerttu Lääne 11 (+5) punkti. Külaliste poolel tõusis resultatiivseimaks 13 punkti kogunud Kairin Tammel.

Võõrustajad lahendasid punktiks 30% rünnakutest, külaliste sama näitaja oli vaid 14%. Blokipunkte märgiti viljandlannadele seitse ja tartlannadele neli.

Teistkordselt kohtutakse 3. märtsil kell 19 Tartu Ülikooli Spordihoones. Viljandi võidu korral saab seeria lõpu, TBD Pharmatech Tartu edu korral selgitab edasipääseja otsustav kolmas mäng.

Põhiturniiri teise Tartu Ülikool/Bigbanki ja seitsmenda Viimsi/Tallinna Ülikooli veerandfinaalseerias kannab favoriidikoormat Tartu esindus, kes põhiturniiri omavahelistes mängudes geimi ei loovutanud. Seeria saab Tartu Ülikooli spordihoones alguse 1. märtsil kell 19. Korduskohtumine toimub 4. märtsil kell 17 Viimsi koolis ja vajadusel kolmas mäng 5. märtsil kell 17 Tartu Ülikooli spordihoones.

Kolmandas paaris lähevad vastamisi põhiturniiril neljanda koha saavutanud Barrus/Võru Võrkpalliklubi ja viiendaks tulnud Rae Spordikool/VIASTON. Põhiturniiri omavahelistes mängudes võttis Võru esindus kodusaalis 3:1 võidu, Kindluse spordihoones peetud kohtumises jäi 3:0 tulemusega peale koduvõistkond Rae Spordikool/VIASTON.

Seeria avamäng on kavas kolmapäeval kell 18 Võru Spordikeskuses ja teine vastasseis 4. märtsil kell 17 Jüri Spordihoones. Vajadusel kolmas vaatus algab Võru Spordikeskuses 5. märtsil kell 16. Veerandfinaalseeriad mängitakse kahe võiduni, koha poolfinaalis on taganud põhiturniiri parim TalTech/Tradehouse.

Naiste Meistriliiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN