Valentin Kordas
Valentin Kordas — FOTO: Kuvatõmmis videost

Eesti meeste koondis läks eile Euroopa Kuldliiga viimases alagrupimängus Tamperes vastamisi Soome koondisega ja sai vaatamata ilusale algusele 1:3 (26:24, 22:25, 23:25, 18:25) kaotuse.

Kuigi juba enne kohtumise algust oli selge, et edasipääsuvõimalused finaalturniirile jõudmiseks on kadunud (sest Tšehhi alistas Slovakkia 3:0-toim), tahtsid eestlased siiski esimese omavahelise 0:3 kaotuse eest revanši ning alustasid mängu isukalt. Pärast avageimi võitmist tuli aga kolmes järgnevas vaatuses tunnistada kodupubliku ees mänginud põhjanaabrite paremust ja nii sai Kuldliiga selleks aastaks läbi.

Soome vastu Eesti meeskonna resultatiivseimaks kerkinud Valentin Kordas võrdles tänast kohtumist eelmisega ja tõdes, et edasiminek on toimunud. Lisaks vaatas ta tagasi tervele Kuldliiga hooajale ja analüüsis enda kogemust koondises.

Mängu käik:

Mängu algus kulges tasavägiselt, Kordase rünnak andis külalistele 4:2 edu, kuid soomlased viigistasid 4:4. 11:11 seisult teenisid soomlased kaks punkti järjest ja vastase blokist auti rünnak andis kodumeeskonnale 15:12 edu ning Alar Rikberg kasutas mõtlemisaega. Kaibaldi serviäss tõi Eesti punkti kaugusele (19:18) ja Aru serviäss seadis tabloole 20:20 viiginumbrid. Allik nikerdas Eestile 21:20 eduseisu, ent eksis seejärel ise rünnakul. Geimpallini jõudis esimesena siiski Eesti, seisul 24:22, ent seda ei realiseeritud. Uuesti saadi geimpall seisul 25:24 ning selle realiseeris Alliku võimas ässpalling! Geim Eestile 26:24.

Teine vaatus algas paremini Soomele, kes läksid oma liidri Jokela bloki järel ette 4:1, sundides Rikbergi kiirelt mõtlemisajale. Noored tempomehed Saaremaa ja Aru näitasid küll rünnakul kohati väga ilusaid esitusi, ent vahe ei tahtnud sulada. Allik tõi Eesti punkti kaugusele (12:11) ja viigini jõuti Keele hanitusest seisul 13:13. Kuid uuesti pääsesid põhjanaabrid Marttila rünnakust ette 16:14. Geimi keskel vahetas Mihkel Varblane välja Saaremaa. Punktist lähemale (viimati 23:22) eestlased enam tulla ei suutnud ning teine vaatus läks Soomele, tulemuseks 25:22.

Kolmanda geimi algus oli Eesti jaoks veel hullem, Ronkaineni serviäss andis kodumeeskonnale 5:0 edu ning järgmise punkti järel vahetas Rikberg Keele asemel platsile Robert Viiberi. Tagaajaja rollist välja tulek on nagu ikka – raske, soomlaste tagaliini rünnaku järel oli nende eduseis 9:5. Ent geimi keskel tõi Kordas Eesti punkti kaugusele – 17:16 ja nüüd võtsid soomlased time-out´i. Kaibald seadis jalule 17:17 viigi ja edasi mindi punkt-punktis. Otsustavatel hetekdel pääsesid aga soomlased juhtima 23:21 ja said geimpalli seisul 24:22. Selle luhtas Viiber, ent geim kuulus siiski soomlastele 25:23.

Neljandas vaatuses läksid väljakuperemehed Jokela vedamisel ette 8:6. Keel tuli Viiberi asemel tagasi mängu. Õige pea kärises vahe Jokela järjekordse pommlöögi järel 12:7-le. See geim kulges lõpuni kodumeeskonna dikteerimisel ning lõpptulemuseks Soome 25:18 võit. Kogu kohtumine seega põhjanaabritele tulemusega 3:1.