Video | Alar Rikberg: Ma olen kogu mänguga väga rahul

Alar Rikberg
Alar Rikberg — FOTO: Kuvatõmmis videost

Eesti meeste koondis lõpetas selle koondisesuve Euroopa meistrivõistluste valikturniiril ülikindla 3:0 (25:16, 25:19, 25:22) võiduga Horvaatia üle.

Meeste koondise peatreener Alar Rikberg ütles, et tänane võit tekitas ainult häid emotsioone. Lisaks vaatas ta tagasi kogu koondisesuvele.

Eesti sai valiksarjas kirja kaks võitu ja läheb järgmisele aastale seega vastu D-alagrupi liidrina. 2025. aastal mängitakse Horvaatia ja Iisraeliga uuesti.

Kokku on seitse alagruppi, igaühes kolm meeskonda. EM-finaalturniirile pääsevad kõikide alagruppide võitjad pluss kõikide alagruppide peale viis paremat teise koha saajat.

Mängu käik:

Eesti algkoosseis: Robert Viiber, Renee Teppan, Märt Tammearu, Robert Täht, Andri Aganits, Alex Saaremaa, libero Silver Maar.

Eesti alustas suurepäraselt – Aganitsa rünnak ja Tammearu serviäss viisid kodumeeskonna avageimis 5:1 ette, Täht käristas vahe 8:2-le. Aganitsa ässa järel oldi ees 18:8 ja geim võideti 25:16.

Teine geim algas sarnaselt esimesele ja Teppani äss viis Eesti 5:0 juhtima. Mingit muutust Horvaatia mängu tuua ei suutnud ja geimi keskel oli kodumeeskond Saaremaa rünnaku järel peal 14:8 ja tagasi enam ei vaadatud – geim kuulus Eestile tulemusega 25:19.

Ka kolmandas vaatuses sujus Eesti meeskonna mäng sama ladusalt – vastaste serviviga ja rünnakuvea järel olime peal 8:3. Ent horvaadid tulid Teppani eksimuse järel punkti kaugusele (13:12) ja Alar Rikberg kasutas mõtlemisaega. Selles geimis vahetas Renet Vanker Viiberi välja. 13:13 viigiseisult kulges mäng tasavägiselt, 15:14 seisul sekkus Tammearu asemel Valentin Kordas. Uuesti jõudsid horvaadid viigini seisul 18:18, taas võeti mõtlemisaeg. Uuesti platsile tulnud Tammearu andis Eestile 19:18 edu ja vastaste autirünnak suurendas vahe kahepunktiliseks. Sellele järgnes äss Teppani esituses – 21:18. Geimi võitis Eesti 25:22.