Veerandfinaalide avamängud: Pärnu alistas 0:2 kaotusseisust Daugavpilsi, Selver/TalTechil RTUga probleeme polnud, Võru Barrus kaotas Jekabpilsile

Pärnu VK ja Daugavpilsi veerandfinaal
Pärnu VK ja Daugavpilsi veerandfinaal — FOTO: Pärnu VK

Eile tehti algust võrkpalli Cronimet liiga veerandfinaalidega ja Eesti klubidest said avamängudes võidurõõmu tunda Selver/TalTech ja Pärnu Võrkpalliklubi, Võru Barrus Võrkpalliklubi sai aga kaotuse.

Põhiturniiril esikoha saanud Selver/TalTechil ei tekkinud viimaseks jäänud RTU/Robežsardze/Jūrmalaga suuri probleeme, kui veerandfinaali avamängus saadi võõrsil 3:0 (25:14, 25:15, 26:24) võit.

Selveri parim oli 17 punktini (+11) jõudnud Matthew Aubrey, Keith Pupart lisas 12 punkti (+8) ning Tristan Täht (+1), Marx Aru (+3) ja Andri Aganits (+7) kõik 7 silma. Tallinna klubi vastuvõtt oli 56% ja rünnak 49%, blokist saadi 11 punkti ja servil löödi 3 ässa ning eksiti 9 pallingul.

RTU-le tõi Matiss Gabdullins 17 punkti (+10). Läti klubi vastuvõtt oli 51%, rünnak 29%, blokiga saadi 9 ja serviga 3 punkti (9 viga).

Korduskohtumine peetakse pühapäeval, 25. veebruaril kell 17.00 TalTechi spordihoones.

Võidukas oli avamängus ka Pärnu Võrkpalliklubi, alistades 3:2 (20:25, 21:25, 25:21, 25:22, 15:10) Daugavpilsi Ülikool/Ezerzeme.

Tony Tammiksaar kerkis Pärnu parimaks 17 punktiga (-3), Siim Olavi Rantanen lisas 15 punkti (+13) ja Toms Švans 14 punkti (+6). Pärnu vastuvõtt oli 40% ja rünnakuid lahendati 39-protsendiliselt, blokiga teeniti 10 ja serviga 10 punkti (eksiti 27 servil).

Daugavpilsi poolel kogus Armands Rokjans 16 punkti (+6). Lätlaste vastuvõtt oli 55% ja rünnak 43%, blokk saadi Pärnu rünnakutele ette 12 korral ja servil löödi 6 ässa ja eksiti 19 servil.

Korduskohtumine peetakse Pärnus 25. veebruaril kell 17.00.

Võru Barrus pidi aga võõrsil tunnistama Jekabpilsi Luši 3:1 (22/25 30/28 25/17 25/8) paremust.

Ilma vigastatud kapteni Kristo Kollota mängima pidanud Võru meeskonna edukaim oli tavapäraselt Renato Santos, kes tõi 21 punkti (+8), 13 punkti (+8) lisas Shonari Hepburn ja 10 (+2) Robin Kahu. Barruse vastuvõtt oli 50% ja rünnak 38%, blokipunkte kogunes 10 ja servipunkte 4 (vigu tehti 22). Kahjuks langes vigastusega pingile veel teinegi nurgaründaja Rasmus Meius.

Jekabpilsi kasuks tõi Janis Medenis 16 punkti (+8). Lätlaste vastuvõtt oli täna 47% nagu ka rünnak, blokiga teeniti 16 punkti ja servil löödi 6 ässa ning eksiti 11 pallingul.

Teine mäng peetakse 25. veebruaril kell 17.00 Võru spordihoones.

Põhihooajal kolmanda kohaga piirdunud Tartu Bigbank kohtub veerandfinaalis Leedu klubi Gargždai Amber Volleyga. Selle paari avamäng toimub Leedus 22. veebruaril kell 19.00 ja korduskohtumine Tartus 25. veebruaril kell 16.00

Veerandfinaalide ajakava.

Cronimet liiga ja Optibet Naiste Balti liiga finaalturniirid toimuvad ühiselt Tallinnas TalTechi spordihoones 1. ja 2. märtsil.