Valeri Maksimovi mälestusturniir toob Jõekääru Rannakeskusesse 44 rannavollepaari

Mihkel Nuut ja Karl Maidle tulevad Valeri Maksimovi mälestusturniirile vägeva emotsiooni pealt – Jazz Pesulad Cupi võit poolteist nädalat tagasi oli meestele esimeseks triumfiks rannavolles
Mihkel Nuut ja Karl Maidle tulevad Valeri Maksimovi mälestusturniirile vägeva emotsiooni pealt – Jazz Pesulad Cupi võit poolteist nädalat tagasi oli meestele esimeseks triumfiks rannavolles — FOTO: Gertrud Alatare/volley.ee

Valeri Maksimovi mälestusturniir toob Jõekääru Rannakeskusesse 44 rannavollepaari.

Reedest pühapäevani toimub Jõekääru Rannakeskuses Valeri Maksimovile pühendatud mälestusturniir, mis märgib Kiirkasiino rannavolle suvetuuril kolmanda etapini ehk poole peale jõudmist.

Hooaja kolmandale etapile registreerus 28 meeste ja 16 naiste paari. Et põhiturniirile mahub mõlemas kategoorias vaid 16 paari, toimub reede õhtul Jõekäärus ka meeste kvalifikatsiooniturniir. Alagrupimängudega alustatakse Jõekäärus laupäeval kl 10 ning pika päeva lõpetavad veerandfinaalid, pühapäeval on kavas poolfinaalid ja kohamängud ning matšidega tehakse kl 10 algust ka turniiri viimasel päeval. Pühapäevasest finaalpäevast näeb otseülekannet Postimehe portaalist.

Meeste turniiril kuuluvad medalipretendentide hulka kahel esimesel etapil vastavalt esimese ja teise koha saanud Urmas Piik ja Dmitri Korotkov, nende kõrval on sel hooajal kõrgesse mängu sekkunud ka Mihkel Nuut ja Karl Maidle, kes lõpetasid Škoda Rakvere Cupi kolmandana, aga Jazz Pesulad Cupi finaalis alistasid just Piigi ja Korotkovi. Mõlemal senisel etapil on esinelikusse jõudnud ka Kristo Kollo ja Karl Jaani. Eestlaste kõrval on Jõekääru Rannakeskusesse sõitmas ka paare lähiriikidest, näiteks möödunud suvel Võrus Leclerc Baby Cupi võitnud leedulane Mantas Donela koos paarilise Karolis Palubinskasega. Leedust on Eestisse tulemas teinegi siinsetele rannavõrkpalluritele tuttav mängija Emilis Bartkus, kes saavutas samal Eesti turniiril, kus triumfeeris möödunud suvel Donela, teise koha.

Maksimovi mälestusturniiril näeb sel korral võistlemas vaid Eesti naisi ning nende seas ei ole senisel kahel etapil head hoogu näidanud Eva Liisa Kuivoneni ja Liisa-Lotta Jürgensoni, kes võistlevad sel nädalalõpul koos Heleene Hollase ja Liisa Remmelgaga MK-etapil Helsingis. Küll aga on selgete favoriitide puudumisel Jõekäärus kõrgeid kohti püüdmas Maret Kuuse ja Laura-Liisa Maiste ning Annemar Neiland ja Merike Errit, samuti möödunud hooaja Kiirkasiino suvetuuril korra ka koos poodiumile astunud Gerli Gull ja Mari Loorman. Maksimovi mälestusturniiril näeb kogenenumate sportlaste kõrval mängimas ka meie järelkasvu – täiskasvanute rannavolle karikasarjas teevad debüüdi alles 13- ja 15-aastased Keira Liina Lukas ja Sandra Lepp.

Kõiki Valeri Maksimovi mälestusturniirile registreerunud paare saab näha siit, jooksvaid tulemusi ja ajakava näeb skoor.ee veebilehelt.