Uue hingamise leidnud rahvusmeeskond avas Slovakkia vastu Kuldliigas võiduarve

Eesti meeste koondis avas Kuldliigas võiduarve, alistatades Slovakkia
Eesti meeste koondis avas Kuldliigas võiduarve, alistatades Slovakkia — FOTO: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti meeste koondis läks Euroopa Kuldliiga teises mängus täna Tartu Ülikooli spordihoones vastamisi Slovakkiaga. Võrreldes avakohtumisega Soome vastu oli Eesti justkui ümbersündinud, võttes täna kindla 3:0 (25:17, 25:21, 25:21) võidu.

STATISTIKA: Temporündaja Andri Aganits kerkis täna Eesti resultatiivseimaks, tuues 14 punkti (+13), sh 6 blokki. Karli Allik lisas 11 silma (+7), Valentin Kordas 10 punkti (+2) ning Martti Juhkami 8 punkti (+3). Eesti vastuvõtt oli 60%, rünnakuid lahendati 41-protsendiliselt, blokist teeniti kokku 12 punkti ja servil löödi 6 ässa (3 läks Alliku nimele) ning eksiti 10 pallingul.

Slovakkia edukaim oli 11 punktiga (+1) Jakub Ihnat. Slovakkide vastuvõtt oli 53%, rünnak 37%, blokiga teeniti 8 ja serviga vaid 1 punkt ning eksiti 16 servil.

Järgmisena kohtub Eesti laupäeval, 3. juunil võõrsil Tšehhiga.

Mängu käik:

Eesti algkoosseis: Renet Vanker, Valentin Kordas, Martti Juhkami, Karli Allik, Andri Aganits, Mihkel Varblane, libero Silver Maar.

Eesti alustas kodupubliku toel suurepärase energiaga, minnes Aganitsa võimsa bloki järel ette 6:2 ja slovakid võtsid mõtlemisaja. Kordase blokipunkti järel oli kodumeeskond peal 11:5 ning Varblase serviäss käristas vahe juba 13:6-le. Eesti nautis mängimist igas elemendis ja avageimis slovakid enam suurest kaotusseisust välja ei tulnud, geimi võitis Eesti 25:17. Tempomehed Aganits ja Varblane tõid Eestile vastavalt 5 ja 4 punkti. Meie vastuvõtt oli 62% ning rünnak 44%. Slovakid patustasid avageimis 9 serviveaga.

Teises geimis jätkasid Eesti mehed sama hooga ja läksid Juhkami blokist auti rünnaku järel juhtima 8:3, sundides vastast mõtlemisaega võtma. Järjekordne võimas blokipunkt andis geimi keskel kodumeeskonnale 14:9 edu ja Aganitsa blokk käristas vahe 18:11-le. Slovakid püsisid selles vaatuses lähemal, tulles kolme punkti kaugusele (23:20) ja Rikberg vahetas Vankeri asemele mängu Robert Viiberi. Eesti võitis Viiberi hanitusest siiski geimi 25:21. Taas säras Aganits, tuues selles geimis 6 silma, sh 3 blokki. Meie vastuvõtt oli 41%, rünnak 35%.

Kolmandas geimis naasis platsile algkoosseis. See vaatus algas tasavägisemalt, ent taas tegutses hästi Eesti blokk, viies kodumeeskonna kahega ette. Õige pea vaatas tabloolt aga vastu 7:7 viik. Viiber vahetas taas Vankeri välja. Võimsa bloki järel haaras Eesti meeskond 12:8 edu ning Juhkami kätest välja lükatud pall andis kodumeeskonnale juba 16:10 eduseisu. Nüüd teenisid aga slovakid kolm punkti järjest ja Varblase asemel sekkus Alex Saaremaa. Vahe kahanes 16:15-le ja Vanker naasis platsile. Vastane viigistas 16:16, ent nüüd teenis kaks järjestikust punkti Eesti – 18:16. Edasi mindi Eesti ühe-kahepunktilises eduseisus, Aganitsa rünnak tegi seisuks 21:18, taas mõtlemisaeg. Alliku ilus rünnak tegi skooriks 23:19 ning geimi võitis Eesti 25:20 ning avas seega liigas võiduarve.