Reklaam sulgub sekundi pärast

U20 Eesti karikavõistlustel lõid kaasa 23 neidude ja 20 noormeeste võistkonda

Eesti karikavõitja Selver Tallinn Spordikool I
Eesti karikavõitja Selver Tallinn Spordikool I — FOTO: Volley.ee

6.-8. oktoobril toimunud U20 vanuseklassi Eesti karikavõistlustel osales kokku 23 neidude ja 20 noormeeste võistkonda.

Tartus toimunud neidude esimesel finaalturniiril võidutsesid Rae spordikooli neiud Olerex Tartu esindusvõistkonna ja Selver Tallinna spordikooli ees. Esimese finaalturniiri sündmustega saab tutvuda siin.

Noormeeste karikavõistluste finaalturniiril Rakveres troonis Selver Tallinn, kellele järgnesid Neemeco Gerardo’s Toys/Kohila vald ja Spordiklubi Tats/Rae Spordikool. Tutvu finaalturniiri sündmustega siin. Kõikide finaalturniiride paremusjärjestusi saab näha siin.

Võrus toimunud neidude teise finaalgrupi võitis Võru, Pärnu SK ja Tallinna SS Kalevi ees. Kolmandas tugevusgrupis tuli esimeseks Selver Tallinna teine võistkond Tartu Katoliku SK ja Tartu SS Kalevi ees. Jõgeval mängitud neljandas tugevusgrupi parim oli Olerex Tartu teine võistkond Jõgeva valla spordikooli ja SK Raesport/Tabasalu ees.

Põlvas mängitud viiendas tugevusgrupi parim oli Tõrva SK Põlva SK ja Tartu SS kalev teise võistkonna ees.

Tabasalu treener Ülle Uuemaa: tüdrukuid tuleb treeningutele ustest ja akendest

Neljandas tugevusgrupi kolmandana lõpetanud SK Raesport/Tabasalu treener Ülle Uuemaa sõnul on U20 Eesti tippvõistkondade tase väga kõrge. “Esimeste finaalturniiride tasemeni on meil Tabasalus veel pikk tee minna,” sõnas Uuemaa ja tunnistas, et huvi ala vastu on Tabasalus ülisuur. “Tüdrukuid tuleb treeningule ustest ja akendest.”

Kogenud treener tunnistab, et üksi kokku kuuekümne tüdrukuga gruppide vedamine on üsnagi energiat nõudev väljakutse. “Hädasti oleks vaja siia mõnda abilist, kes mind aitama hakkaks,” teeb ta üleskutse noorematele juhendajatele Tabasallu kolida.

Uuemaa tunnistab, et on siiamaani tüdrukutele põhiliselt toredat mängurõõmu pakkuda tahtnud, nüüd on tasapisi isu suurenenud ja tekkinud ambitsioon treeninguid professionaalsemalt edasi teha. “Tüdrukud ka tahavad võite saavutada ja olemegi tegemas edasijõudnutele oma gruppi, kus nõudmised on juba kõrgemad,” kõneleb Uuemaa ja tunnistab, et U20 Eesti karikavõistlustel oli võistkonna kitsaskohaks nõrgad servid. “Nende kallal on meil vaja veel töötada.”

Igatahes buum tütarlaste võrkpallis Tabasalus kestab ja treener Ülle Uuemaa loodab juba lähiaegadel oma võistkondadega neljandast tugevusgrupist ülespoole rühkida.

Noormeestel suuri üllatusi ei olnud

Noormeeste teises tugevusgrupis Võrus sai esimesena võimaluse tsoonimängude kaudu esimesse tugevusgruppi rühkida Tartu SS Kalev Põltsamaa spordikooli ja Võru spordikooli ees.

Kolmandas tugevusgrupis Tallinnas saavutasid kolmikvõidu Selveri võistkonnad Selver kaks ja kolm ning Selver Viimsi. Neljanda tugevusgrupi parim oli väljakuperemees Pärnu SK Keila võrkpallikooli ja Saue võrkpallikooli ees.