Reklaam sulgub sekundi pärast

U18 vanuseklassi tütarlapsed selgitavad Jüris Eesti meistri

EVF karikavõitja Selver Tallinn Spordikool I
EVF karikavõitja Selver Tallinn Spordikool I — FOTO: Grete Veedla

Laupäeval tehakse Jüris algust kuni 18-aastaste tütarlaste Eesti meistrivõistluste I finaalturniiriga, mis peetakse kuue võistkonna osalusel. 

Eesti meistrivõistluste medalite eest hakkavad heitlema: Olerex Tartu I, Tallinna Spordiselts Kalev I, Viljandi Spordikool/VilVol, Selver Tallinn Spordikool I, Rakvere Spordikool ja Rae Spordikool.

Kolm päeva kestval turniiril saavad osalejad võitu püüda viies kohtumises – laupäeval ja pühapäeval peavad kõik võistkonnad kaks ning esmaspäeval ühe vastasseisu. Kokku toimub turniiri jooksul 15 mängu. Laupäeval ja pühapäeval mängitakse Jüri Pallihalli suures ja väikeses võimlas ning esmaspäeval Tuule spordihoones.

Paremusjärjestuse moodustamisel arvestatakse esmalt võite, seejärel kogutud punkte. 3:1 ja 3:0 võit annavad kolm ning 3:2 võit kaks punkti. 2:3 kaotus lisab tabelisse ühe punkti. 1:3 ja 0:3 kaotus punktilisa ei anna. Võistkondade koosseisud on nähtavad SIIN ja jooskvalt uuenevad tulemused SIIN.

Käimasoleval hooajal on B-vanuseklassi tütarlapsed mänginud kahel korral, kui novembris toimunud Eesti karikavõistlustel võitis esikoha Selver Tallinn Spordikool I. Teise koha saavutas Rae Spordikool I ja kolmanda koha Viljandi Spordikool/VilVol. Veebruaris peetud EVF karikavõistlustel näitas parimat mängu Selver Tallinn Spordikool I, võites kõik viis vastasseisu. Esikolmikusse mahtusid ka Olerex Tartu I ja Rae Spordikool I.