Reklaam sulgub sekundi pärast

U18 vanuseklassi EVFi karikavõistlustel osales 42 tütarlaste ja 25 poeglaste võistkonda

Tütarlaste medalikolmik
Tütarlaste medalikolmik — FOTO: Volley.ee

Nädalavahetusel toimunud U18 vanuseklassi EVF-i karikavõistlustel osales 42 tütarlaste (9 finaalturniiri) ja 25 poeglaste (5 finaalturniiri) võistkonda, kirjutab volley.ee.

Võrus toimunud tütarlaste esimesel finaalturniiril krooniti EVF-i karikavõitjaks Rae SK I võistkond Viljandi SK/VilVoli ja Selver Tallinna SK ees. Esimese finaalturniiri sündmustega saab tutvuda siin.

Poeglapsed mängisid Rakveres ning esikohale tuli Rae vallale nädalavahetuse kuldse duubli taganud SK Tats/Rae SK võistkond, kellele järgnesid Selver Tallinna SK ja Neemeco Gerardo’s Toys/Kohila vald. Tutvu turniiri käiguga siin. Kõikide finaalturniiride paremusjärjestusi saab näha siin.

Sügisel Audentesesse siirduv Marko Mett: “tütarlaste tase on väga hea”

Tütarlaste esimest finaalturniiri Võrus oli koha peal vaatamas ka sügisest Audenteses tütarlaste treenerina tööle asuv Marko Mett, kelle sõnul jäi ta nähtuga väga rahule. “Tüdrukud näitasid kompromissitut võitlejahinge,” ütles Mett ja tõi välja ka mängijate kõrged individuaalsed oskused. “Isegi kohtunik Argo Käpa mainis, et tehnilised oskused on tüdrukutel väga head.”

Audentesesse tööle asudes plaanib Mett tihendada koostööd Eesti rahvuskoondise ja meie järelkasvu vahel. “Otsime sügiseks Audentesesse viit uut mängijat,” ütles Mett ja tunnistas, et ta märkmik täitus perspektiivikate mängijate nimedega.

Kes Metile turniirilt silma jäid? Lisaks parimateks mängijateks valitud Mirjam Karoliine Kasele (Rae Spordikool I), Emma Vilbergile (Viljandi Spordikool/VilVol), Anette Arakule (Selver Tallinn Spordikool I) ja Pauliine Issakule (Olerex Tartu I) tõi Mett välja veel Viljandi sidemängija Marie Miileni, Tartu rünnakuliidri Carmel Varese, võrulanna Karmen Tugedami ja Rakvere mängija Heidi Vahula südid esitused.

Teise finaalgrupi parim oli Tallinna Kalev

Tütarlaste teine finaalgrupp toimus Tallinnas, kus esikoha noppis Tallinna Kalevi võistkond VK Tähe ja SK Tats/Kiili ees. Kolmas finaalgrupp mängiti Tartus ja seal võidutses Selver Tallinna SK II Tartu Kalevi ja Tartu Katoliku SK ees.

Narvas toimunud neljandas finaalgrupis domineeris Pärnu SK teine võistkond, kellele järgnesid Narva SK Energia/SK Galla ja Selver Tallinn III. Viies finaalgrupp toimus tütarlastel Paides, kus vastast ei olnud võõrustajale Paide VK/Veltsi Reisid. Teiseks tuli Rae SK II ja kolmandaks Olerex Tartu II.

Kuuendas tugevusgrupis, mis mängiti Tartus, võitis Pärnu SK III võistkond Olerex Tartu III ja Jõhvi SK ees. Ka seitsmes finaalgrupp toimus Tartus. Esikohale tuli Jõgeva SK Selver Viimsi ja Tallinna Selveri VII võistkonna ees.

Kohilas toimunud kaheksanda finaalgrupi parimaks oli Valga VK Viktooria, kellele järgnesid Läänemaa SK ja Neemeco Gerados Toys/Kohila. Üheksanda finaalgrupi mängud toimusid Tabasalus, kus esikoha noppis ATO SK Jõhvi SK II ja Selver Tallinna VIII ees.

Võru võitis poeglaste teise finaalgrupi

Poeglaste teine finaalgrupp mängiti Tallinnas. Esimeseks tuli Võru SK Pärnu SK ja Viljandi SK/VK ees. Kolmanda finaalgrupi mängud toimusid Kärdlas, kus võidutses Olerex Tartu Hiiumaa VK/SK ja Selver Tallinna IV võistkonna ees.

Pärnus toimunud neljanda finaalgrupi parim oli Selver Viimsi Türi VK/Paide VK ja Pärnu SK II võistkonna ees. Viienda finaalgrupi mängud Tallinnas möödusid korraldajate edu tähe all. Selver Tallinna VII võistkonnale järgnes Selver Tallinn VI ja Tallinna Spordiselts Kalev.