Reklaam sulgub sekundi pärast

U18 tütarlapsed selgitavad Jüris Balti meistri

2022. aasta Balti meister Olerex Tartu
2022. aasta Balti meister Olerex Tartu — FOTO: Volejbols Latvija

Reedel tehakse Jüris algust kuni 18-aastaste (sündinud 2006. aastal ja hiljem) tütarlaste Baltimaade spordikoolide ja -klubide meistrivõistlustega, millest võtab osa 12 võistkonda. 14. korda peetaval turniiril osalevad kuus Eesti, neli Läti ja kaks Leedu võistkonda, kirjutab volley.ee.

Kolm päeva kestval turniiril on moodustatud kolm neljast alagruppi, mis tähendab, et kõik osalejad peavad esmalt reedel ja laupäeval kokku kolm alagrupimängu. Seejärel on laupäeval kavas poolfinaalid, 5.-8. ja 9.-12. koha mängud ning pühapäeval selgitatakse välja lõplikud kohad.

Eesti võistkondadest mängivad Selver Tallinn Spordikool ja Olerex Tartu A-alagrupis, Viljandi Spordikool/VilVol ja Võru Spordikool B-alagrupis ning Rae Spordikool ja Rakvere Spordikool C-alagrupis. A- ja C-alagrupi mängud toimuvad Jüri spordihoones, B-alagrupi kohtumised Kindluse spordihoones.  

Mängud peetakse kolme geimivõiduni. Alagrupis saavutatud 3:0 ja 3:1 võit annab tabelisse kolm ja 3:2 võit kaks punkti, 2:3 kaotus lisab tabelisse ühe punkti. Eelmisel aastal tuli Balti meistriks Olerex Tartu. Rakvere Spordikool lõpetas turniiri kokkuvõttes viiendana, Viljandi Spordikool/VilVol üheksandana ja Rae Spordikool kaheteistkümnendana.