Reklaam sulgub sekundi pärast

U17 koondise peatreener Tauno Lipp: läheme EMile aukartuseta kellegi ees

U17 noormehed valiksarjas
U17 noormehed valiksarjas — FOTO: cev.eu

Eesti noormeeste U17 koondis alustab Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri Montenegros Podgoricas 19. juulil. 

Peatreener Tauno Lipu juhendatav koondis on saanud teha korraliku ettevalmistuse, kontrollmänge peeti Hollandiga. Juhendaja usub ise ja kinnistab sama veendumust ka mängijatesse – finaalturniirile minnakse mitte kui autsaider, vaid kui võrdne vastane.

“Kui ma paarkümmend aastat tagasi ise mängisin, siis oli rahvusvahelistel noorteturniiridel alati tunda, et ega Eestit väga ei teata. Nüüdseks oleme me end Euroopas ikkagi võrkpalliriigina tõestanud ja suhtumine on muutunud. Kontrollmängudes Hollandis suhtlesin palju ka teiste riikide treeneritega ja sealgi oli tunda, et täna meid aktsepteeritakse kui võrkpalliriiki. Seda on hea tunda ja noortega läheme  me finaalturniirile samuti mängima kui võrdne võrdsega, aukartuseta kellegi ees. Selliseid häid kujusid nagu on meie võistkonnas, pole ka mitmel suurel võrkpallimaal, nii et ma ei näe põhjust kedagi karta – oleme seal, kuhu me kuulume,” ütles Lipp.

“Eks noortel tuleb ikka raskeid hetki, sest mõtteid on peas vahel liiga palju, aga see on treenerite ülesanne kontrolli all hoida, et poleks liigset ärevust ja ülemõtlemist. Ma väga loodan, et kõik suudavad seda EMi ka nautida ja üritan rõhutada, et meil on suur privileeg seal mängida. Peame igat hetke  nautima, nii et kui see läbi saab, siis tuleb pisar silma, sest on kahju, et läbi sai,” annab Lipp aimu oma mõttemaailmast treenerina.

“Ettevalmistuses oleme nüüd viimasel nädalal koormused maha tõmmanud, enne seda tegime ikka korralikult. Jään kokkuvõttes rahule, eks me tegime teistest meeskondadest enam individuaalsete asjadega, sest tahtsin, et mängijad selle suvega ka individuaalselt areneksid. Oleme EM-turniiriks nii valmis, kui me olla saame,” lisas juhendaja.

Eestiga samasse alagruppi kuuluvad korraldaja Montenegro, Bulgaaria, Türgi, Sloveenia, Belgia, Austria ja Kreeka. 2. alagrupis mängivad Poola, Itaalia, Tšehhi, Prantsusmaa, Serbia, Soome, Holland ja Hispaania. Kõik mängivad omavahel korra läbi, alagruppide kaks esimest pääsevad poolfinaalidesse.

Eesti meeskonna koosseis EMil: Regan Rohumets, Andreas Voit, Mattias Püvi, Carl Kreek, Hendrik Hollas, Jesper Neuhaus, Patrick Saimre, Aleks Antsi, Joonah Marten Üprus, Georg Kutser, Ruudi Türkson, Joosep Kurik, Aksel Aavik, Andres Jefanov.

Peatreener Tauno Lipp, abitreenerid Timo Kuus ja Karlo Remy Kallend, statistik Kermo Basov, füsioterapeut Teet Meerits, mänedžer Laura Milk. 

Eesti mängud EMil (Eesti aeg):

19. juuli kell 13.30 Eesti – Belgia

20. juuli kell 18.30 Bulgaaria – Eesti

21. juuli kell 18.30 Eesti – Türgi

23. juuli kell 21.00 Montenegro – Eesti

24. juuli kell 16.00 Eesti – Kreeka

26. juuli kell 13.30 Austria – Eesti

27. juuli kell 13.30 Eesti – Sloveenia