Reklaam sulgub sekundi pärast

U16 Eesti karikavõistlustel osales 45 tütarlaste ja 26 poeglaste võistkonda

EEVZA turniiride tõttu erinevatel aegadel toimunud U16 Eesti karikavõistlustel osales kokku 45 tütarlaste ja 26 poeglaste võistkonda, kirjutab volley.ee.

Foto: Eesti karikavõitja Selver Tallinn Spordikool I

Tartus toimunud tütarlaste esimesel finaalturniiril võidutsesid Viljandi tütarlapsed SK Tats Kiili ja Selver Tallinna ees. Esimese finaalturniiri sündmustega saab tutvuda siin.

Poiste karikavõistluste finaalturniiril troonis Selver Tallinn, kellele järgnesid Võru SK ja SK Tats/Rae SK. Tutvu finaalturniiri sündmustega siin. Kõikide finaalturniiride paremusjärjestusi saab näha siin.

Viktoria Prussakova: Narvas on tütarlaste võrkpallis buum!

45 tütarlaste võistkonna osalemine on taaskord märk ala populaarsusest õrnema soo esindajate seas. Esimesel finaalturniiril kaheksanda koha saavutanud Narva Energia SK /Galla võistkonna treeneri Viktoria Prussakova sõnul on ka tema kodulinnas hetkel tunda tüdrukute võrkpallli tõusu. “Isegi meie kohalikud kehalise kasvatuse õpetajad ütlevad, et lapsed tulevad tundidesse ja soovivad mängida ainult võrkpalli,“ ütleb kogenud Narva treener.

Koos oma kolleegi Galina Alferovaga umbes sadat tüdrukut treeniv Prussakova nimetab Narvas toimuvat tõeliseks võrkpallibuumiks. “Situatsioon on meie jaoks väga meeldiv – huvilisi on nii palju, kõik ei mahu saali enam ära,” ütleb ta ja lisab, et trenni tullakse ka vanemana, 8., 9. isegi 10. klassi õpilasena. “Kedagi ei ole me trennist ära ajanud,” ütleb ta, kuid möönab, et saaliaegadega on kitsas ka Narvas.

Samuti on Narva probleemiks piiratud finantsid – kõikide võistkondadega lihtsalt ei saa võistlustel osaleda, kuigi soovi oleks. Eesti noorte võrkpallitüdrukute tase on Prussakova sõnul viimaste aastate jooksul silmnähtavalt paranenud. “Võrdlen olukorda seitsme aasta taguse ajaga, kui C-klassis kasutati kahte sidemängijat ja ühte blokeerijat, nüüd mängitakse ühe sidemängijaga ning blokeeritakse kahe- või mõnikord isegi kolmekesi,” kiidab Prussakova tütarlaste võrkpalli helget palet.

Kogenud treeneri sõnul liigub ka Eesti naiste rahvuskoondis õigel kursil. “Jälgime siin Narvas koondise tegemisi huviga ja kiidame ette võetud noorenduskuuri – mida kiiremini uued noored mängijad koondisse võetakse, seda paremaks me läheme,” hindab ta.

Tütarlastel 7, poistel 4 finaalgruppi

Tallinnas toimunud tütarlaste teise finaalgrupi parimaks oli Pärnu spordikooli esindusvõistkond kahe Selver Tallinna võistkonna ees. Kolmanda finaalgrupi parimaks oli koduseinte toetusel mänginud VK Täht, kellele järgnesid Tallinna SS Kalev ja Jõhvi SK.

Ka neljas finaalgrupp mängiti pealinnas ja seal võidutses Jõgeva SK kahe kodunaiskonna ees. Viies finaalgrupp toimus Tartus, kus esimeseks tuli Valga Viktooria Olerex Tartu teise võistkonna ja Selver Viimsi ees.

Kuuenda finaalgrupi esikolmikus olid kaks Selver Tallinnat ja Rae SK teine võistkond. Tartus toimunud seitsmenda finaalturniiri võitis Pärnu SK neljas võistkond Tartu valla SK/Kõrveküla ja  võõrustajate Tartu Katoliku SK teise võistkonna ees.

Poiste teine finaalgrupp mängiti Tallinnas, kus korraldajate eri võistkonnad võtsid kolmikvõidu. Kõrvekülas toimunud kolmanda finaalturniiri parim oli Selver Viimsi Tartu SS Kalevi/Tartu valla SK ja Jõhvi SK ees. Neljas finaalgrupp mängiti Väätsal ning seal tuli esimeseks Läänemaa SK Võru SK teise ja Olerex Tartu teise võistkonna ees.

Eesti noorte tiitlivõistlused jätkuvad juba uuel aastal Swedbanki karikavõistlustega.