TÜ/Bigbank ja Barrus/Võru Võrkpalliklubi kindlustasid koha poolfinaalis

Tartu Ülikool/Bigbank
Tartu Ülikool/Bigbank — FOTO: Elmo Riig/Sakala

Kui eile kindlustas naiste Eesti meistrivõistlustel koha poolfinaalis Viljandi Metall, siis täna selgusid viimased kaks poolfinalisti, kirjutab volley.ee.

Oodatult jõudis nelja parema hulka kahel korral Viimsi/Tallinna Ülikoolist parem olnud Tartu Ülikool/Bigbank, edasi pääses ka mõlemas mängus Rae Spordikool/VIASTONit võitnud Barrus/Võru Võrkpalliklubi.

Sarnaselt kahe võiduni peetud veerandfinaalseeria avamängule ei suutnud tiitlikaitsja Viimsi/Tallinna Ülikool geimivõiduni jõuda ja nii üllatust serveerida ka korduskohtumises, kui täna lepiti favoriidi vastu 0:3 (22:25, 17:25, 22:25) kaotusega. Rünnakul 43-protsendilist efektiivsust näidanud Ingrid Kiisk realiseeris 12 tõstet ja lisas võõrsil mänginud Tartu naiskonna edusse ühe pallingupunkti. Annabel Huik aitas põhiturniiril teiseks tulnud võitjaid 13 punktiga.

Elina Lebedeva tõi kaotajatele 12 ja Freia Liisa Palk 9 punkti. Tartlannade võidu võtmeks kujunes rünnak, kui punktiks löödi 43% sooritustest. Põhiturniiri seitsmenda Viimsi/Tallinna Ülikooli sama näitaja oli 34%.

Veerandfinaalseeria koduväljakul 3:0 võiduga avanud Barrus/Võru Võrkpalliklubi loovutas tänases Jüris peetud teises vastasseisus võõrustajatele ühe geimi, kuid ülejäänud geimides parem olnud Võru naiskond võttis 3:1 (25:20, 19:25, 26:24, 25:15) mänguvõidu. Kohtumise otsustavad hetked toimusid kolmandas geimis, kus koduvõistkond juhtis 22:19 ja omas 24:23 seisul enda servil geimpalli, kuid lõpuks lepiti napi 24:26 kaotusega.

Enda hooaja punktirekordi püstitanud Aigi Jukk panustas võitu 16 punkti, näidates kasutegurit +13. Salme Adeele Hollas assisteeris 15 ja võrulannade kaheksast ässast seitse löönud Haide Haring samuti 15 punktiga. Põhiturniiril neljanda koha saavutanud võitjad jäid blokis peale punktidega 10-5, põhiturniiril viienda koha hõivanud kaotajad omakorda servil 11-8. Kohtumise kordust saab vaadata siin.

Poolfinaalis läheb Barrus/Võru Võrkpalliklubi kokku põhiturniiri parima TalTech/Tradehouse`iga, teise finalisti selgitavad Tartu Ülikool/Bigbank ja Viljandi Metall.

Naiste Meistriliiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN